برگزاری دوره آموزشی کمک های اولیه ویژه ورزشکاران یزدی

دوره آموزشی کمک های اولیه آنلاین برای 200 نفر از ورزشکاران هیات ورزش های کارگری استان یزد و هیات ورزش روستایی و بازی های بومی - محلی شهرستان یزد به مناسبت هفته بسیج در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ حامد صدیقی معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار کرد: دوره آموزشی کمک های اولیه 22 ساعته به صورت آنلاین از طریق نرم افزار«ادوب کانکت» برای 200 نفر از ورزشکاران هیات ورزش های کارگری استان یزد و هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی شهرستان یزد به مناسبت هفته بسیج در حال برگزاری است.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: این دوره آموزشی با هدف آشنایی ورزشکاران با مخاطرات ورزشی و محیطی و نحوه برخورد با مصدومیت ها برگزار می شود. 

وی بیان کرد: در این دوره فراگیران با موضوعات مختلفی مثل مواجهه با خونریزی، شکستگی، خفگی، احیاء قلبی، مسمومیت و غیره آشنا می شوند. همچنین در 2 جلسه، فراگیران در خصوص آمادگی در برابر مخاطرات نیز آموزش خواهند دید

صدیقی افزود: این آموزش ها از ابتدای آذر آغاز شده و در 11 روز و در جلسات 2 ساعته در چهار گروه ارائه می شود. آزمون این دوره به صورت آنلاین خواهد بود و به شرکت کنندگان مدرک فراگیری کمک های اولیه از سوی جمعیت هلال احمر اعطا خواهد شد. 

لازم به ذکر است؛ دانشگاه پیام نور، هیات ورزش های کارگری استان یزد و هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی شهرستان یزد از جمله همکاران جمعیت هلال احمر در برگزاری این دوره بوده اند.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *