جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

پنجشنبه ، 14 فروردین 1399

برگزاری دوره آموزش امداد‌و‌کمک های اولیه ویژه بانوان هلال‌احمر ابرکوه

 Abarkoh (6)

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه گفت:دوره آموزش حضوری امدادوکمک های اولیه ویژه بانوان در شهرستان ابرکوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ خلیل اکرمی گفت: این دوره آموزشی با هدف توانمند سازی اعضا برای امدادرسانی به افراد آسیب دیده از حوادث برگزار شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه گفت: بیش از 22 نفر از بانوان جوان و داوطلب شهرستان برگزار و شرکت کنندگان پس از قبولی در آزمون تئوری و عملی، گواهینامه دریافت می کنند و می توانند در دوره های بعدی شرکت کرده و به صورت تخصصی آموزش ببینند.

اکرمی گفت: داوطلبان در این دوره آموزشی با مباحثی مثل کمک‌های اولیه و اهداف آن، ارزیابی صحنه حادثه، ارزیابی اولیه و ثانویه مصدوم، انجام عملیات احیای قلبی- ریوی، پانسمان خونریزی، آتل بندی و شکستگی ها، حمل و جابجایی صحیح مصدوم حمایت های روانی در سوانح، اطفاء حریق، مدیریت حادثه، آسیب‌های ناشی از گرما و سرما و ...آشنا شدند.

اکرمی افزود: به افرادی که در آزمون کتبی و عملی پایان دوره نمره قبولی را کسب نمایند، گواهینامه پایان دوره «امداد و کمک های اولیه ۲۲ ساعته» اعطا خواهد شد.

 آموزش امداد و کمک های اولیه به شهروندان

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه از آموزش کمک های اولیه به شهروندان در محل پارک بانوان ابرکوه خبر داد.

خلیل اکرمی گفت: امدادگران و مربیان فعال جمعیت هلال احمر با برپایی ایستگاه آموزشی در پارک بانوان ابرکوه اقدام به آموزش چهره به چهره مردم در خصوص نکات امدادی کرد که بیش از 60 نفر این آموزش ها را فرا گرفتند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه هدف از برپایی این ایستگاه را افزایش سطح آگاهی، خود امدادی، دیگرامدادی و پیشگیری از سوانح طبیعی و غیرطبیعی در بین عموم مردم دانست.

 

 

 

 

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی

تصاویر

Abarkoh (3) Emdad Abarkoh (5) Abarkoh (4) Emdad Abarkoh (5)