جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

پنجشنبه ، 21 فروردین 1399

بهره‌مندی بیش از 200 هزار دانش‌آموز کرمانی از آموزه‌های طرح ملی دادرس

 WhatsApp Image 2019 12 05 At 12.46.55

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در جلسه هم اندیشی مدیران مدارس مجری طرح ملی دادرس در شهرستان شهربابک گفت: در طی هفت سال گذشته بیش از 200 هزار دانش آموز در سطح استان از آموزه های طرح ملی دادرس بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح با اشاره به اینکه در هفت سال گذشته بیش از 200 هزار دانش آموز از آموزه های امدادی طرح ملی دادرس در سطح استان بهره مند شدند، افزود: آمادگی همگانی در برابر حوادث احتمالی و در زمینه پیشگیری و کاهش خطرات ناشی از سوانح طبیعی و حوادث غیرمترقبه در جامعه ضروری است.

فلاح گفت: جمعیت هلال ‌احمر رسالت سنگینی در آموزش آحاد جامعه دارد، چرا که با آموزش و پیشگیری می توان خسارات جانی و مالی در حوادث و بحران ها را کاهش داد.

وی طرح ملی دادرس را از نظر کمی و کیفی بودن ضروری و مهم دانست و گفت: طرح دادرس باعث ارتقاء سطح توانمندی و افزایش ظرفیت های خودامدادی در دانش آموزان در هنگام مواجهه با حوادث و بلایای طبیعی و غیرطبیعی است که به آنها کمک می کند تا آمادگی لازم برای رویارویی با حوادث طبیعی و غیرطبیعی را داشته باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان افزود: این مانورها در مدارس و با هدف ارتقای آمادگی و حساس‌سازی اقشار مختلف جامعه به ‌خصوص قشر دانش‌آموز نسبت به خطر و تبعات وقوع زلزله و چگونگی آمادگی برای مواجهه با آن برگزار می شود.

فلاح افزود: آموزش و توانمندسازی جوانان، انجام کارگروهی، آموزش‌های مدیریتی، آمادگی در هنگام سوانح و بلایا، سلامت، امداد و کمک‌های اولیه، آمادگی در برابر مخاطرات، افزایش مهارت‌های زندگی، اقدامات بشردوستانه و عام المنفعه از جمله مواردی است که می توان با مشارکت آموزش و پرورش به دانش آموزان ارائه کرد.

وی گفت: کارهای مشترک آموزش و پرورش با جمعیت هلال احمر در حقیقت گامی در جهت افزایش مهارت های زندگی دانش آموزان است و کانون‌های دانش‌آموزی هلال‌احمر در سطح مدارس به منظور گسترش فعالیت‌های اجتماعی، بشردوستانه و امدادی شکل گرفته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان افزود: جمعیت هلال احمر کرمان در سطح استان 867 کانون دانش آموزی در مدارس دارد و این کانون ها بهترین معرف خدمات داوطلبانه، بشردوستانه و عام المنفعه جمعیت هلال احمر هستند.

فلاح افزود: دانش آموزان علاوه بر گسترش و اشاعه آموزش های امداد و نجات در جامعه، نقش موثری در ترویج آموزه های بشردوستانه و فرهنگ داوطلبی در بین اعضای خانواده دارند.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی

تصاویر

WhatsApp Image 2019 12 05 At 12.46.56(1)