تجلیل از داوطلبان هلال‌احمر در خراسان جنوبی

 Ce500279 E4e8 4c23 9d68 B5fda7aad64f

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: زلزله های مخرب استان به دلیل داشتن گسل های فعال نیازمند هوشیاری و آموزش مردم است تا در ساخت و سازها، بایدها و نباید ها را رعایت کنند.

به گزارش روابط عمومی هلال احمر خراسان جنوبی، محمد رحیم شهریاری گفت: با توجه به مشکلات خشکسالی های چند ساله، هر بارندگی یک سیل به دنبال دارد و همچنین حوادث جاده ای از جمله مسائلی بوده که کشور و استان از آن رنج می برند.
وی گفت: این شرایط می طلبد که تمام آموزش ها به سمت آگاه سازی جامعه برود، چون ۷۰ درصد از حوادث جاده ای ناشی از خطای انسانی بوده و تلاش ویژه ای در پیشگیری و آموزش در این زمینه لازم است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی امداد و نجات و رسیدن به موقع به صحنه های حوادث جاده ای را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: تمام تلاش هلال احمر توسعه زیرساخت ها و امکانات است تا رسیدن به صحنه های تصادف و انتقال مصدومین سرعت عمل ویژه ای یابد.
وی با اشاره به پایگاه های جاده ای امداد و نجات در خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به جاده‌ های کویری و طولانی استان، نیاز است پیشگیری و احداث مجتمع های بین راهی مورد توجه دستگاه های متولی قرار گیرد.
شهریاری خواستار عضویت شهروندان به ویژه جوانان به عنوان داوطلب هلال احمر شد و افزود: نیروهای داوطلب با اقدامات بشردوستانه و انسان دوستانه کمک شایسته ای به کاهش تلفات حوادث طبیعی و غیر طبیعی می کنند‌.
فرماندار نهبندان هم در این جلسه با بیان اینکه نیروهای هلال احمر بدون هیچ چشم داشتی در صحنه های حوادث حضور یافته و به حادثه دیدگان خدمت رسانی می کنند، گفت: امروز جمعیت هلال احمر به عنوان یک سازمان مورد اعتماد مردم با جامعه همکاری و همراهی می کند.
مجید بیکی بیان کرد: شهرستان نهبندان دارای ۲۶ هزار کیلومتر مربع وسعت، دو نقطه شهری و ۲۸۷ نقطه روستایی بوده که نیازمند توجه ویژه ای در بحث امدادرسانی ها است.
وی گفت: بر اساس تحلیل ها در کیلومتر ۷۵ شهرستان نهبندان حوادث مرگباری رخ می دهد، که خوشبختانه تعداد پایگاه های جاده ای نهبندان به پنج پایگاه افزایش می یابد.
حجت الاسلام خزایی، امام جمعه نهبندان هم در این جلسه با بیان اینکه در آیات و روایت به خدمت به محرومان تاکید زیادی شده است، گفت: نیروهای هلال احمر از جمله افرادی بوده که همواره در لحظه های حساس به کمک دیگران می شتابند.

کلمات کلیدی

تصاویر

76eb71a6 Aaf2 4f71 87e8 Ea247e6b4b3b 64de2beb 710c 45df 8169 8aeecef6eb80