تقدیر نماینده مقام معظم رهبری در استان آذربایجان شرقی از خدمات هلال‌احمر/ هلال‌احمر در بحران کرونا، با بسیج تمامی امکانات خدمات ارزشمندی ارائه داد

در آستانه روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر جمعی از مسئولان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم با تبریک روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر در بحران کرونا، با بسیج تمامی امکانات خدمات ارزشمندی انجام داد که من در اینجا به تمامی نیروهای جمعیت هلال احمر بعد از ماه‌ها تلاش برای مقابله با این ویروس، خدا قوت می‌گویم.

وی با اشاره به خلوص نیت اعضا و کارکنان جمعیت هلال احمر افزود: تفاوت اصلی کار در جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با صلیب سرخ در خلوص نیت الهی نهفته است. در میان نیروهای هلال احمر جمهوری اسلامی ایران خلوص نیت و ایثار موج می زند و این مهمترین تفاوت جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با صلیب سرخ سایر کشورهاست.

امام جمعه تبریز گفت: تفاوت دیگر در میان امدادرسانی های هلال احمر ایران، این است که وقتی شخصی در کشور ما به آسیب دیدگان از حوادث کمک می‌کند در واقع از آن چیزی کمک می‌کند که خودش استفاده می‌کند و خودش به آن نیازمند است ولی در کشورهای دیگر دنیا چنین نیست، در حقیقت امدادگر مسلمان ایرانی به نوعی کمک به دیگران را بر نیاز خویش مقدم می شمارد.

نماینده مقام معظم رهبری در استان افزود: خدمت رساندن به خلق خدا یکی از بهترین نعمت هاست که خداوند متعال به انسانها عنایت کرده است، قدر این نعمت الهی را بدانید که خداوند متعال در اختیار شما قرار داده است.

وی در ادامه با بر شمردن اهداف هلال احمر گفت: هدف جمعیت هلال احمر کاهش رنج و درد و تسکین آلام دردمندان است، تلاش شما این است که درد دردمندان را کاهش دهید، پیامبر اسلام ما را به مواسات و کمک به دیگران سفارش می کند و ما بایستی از پیامبر اسلام نحوه و روش دستگیری از دردمندان را بیاموزیم، اینها دستورات اسلام است.

دکتر آل هاشم تاکید کرد: مسئولان هلال احمر باید در راستای اهداف جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران فضای مهربانانه را در این جمعیت نهادینه و برای تعمیق بخشی و تحقق این مسئله تلاش کنند.

امام جمعه تبریز گفت: تأمین احترام انسان‌ها یکی دیگر از اهداف هلال احمر است که بایستی این هدف هم در داخل هلال احمر و هم در بین کسانی که از هلال احمر خدمات می‌گیرد اجرا شود. تلاش برای برقراری صلح و دوستی پایدار میان ملت‌ها رسالت مهم دیگری است که جمعیت هلال احمر برعهده دارد. ما شاهدیم در جنگ ها و در درگیری‌ها بین کشورها برای برقراری صلح از نیروهای هلال احمر و صلیب سرخ استفاده می‌شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی افزود: حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها بدون در نظر گرفتن هیچ گونه تبعیض میان آنها از اهداف ارزشمند هلال احمر است.

وی گفت: روز هلال احمر روز خجسته و روز  مبارکی است روز اراده‌ دل‌های پاک برای زدودن غبار رنج و مشقت از چهره آسیب دیدگان از حوادث است،  من این روز را به تمامی هلال احمری ها تبریک می گویم، روز هلال احمر در واقع روز احترام به کرامت بشر است، روز احترام به کسانی  است که برای کاستن رنج انسان ها خدمت می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با اشاره به همزمانی روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ با ماه مبارک رمضان  گفت: امسال روز جمعیت هلال احمر مصادف با ماه مبارک رمضان شده است. در این ماه نیز خدمات و اقدامات هلال احمر رنگ و بوی خاصی به خود گرفته و نیروی هلال احمر با مشارکت در طرح های مختلف و کمک به نیازمندان مخصوصا خانواده های متاثر از کرونا اقدامات ارزشمندی را انجام می دهند.

نماینده مقام معظم رهبری در استان با تاکید بر حفظ آمادگی برای مقابله با انواع حوادث و بحرانها افزود: حوادث اخیر مخصوصا بحران کرونا نشان داد که هلال احمر بایستی برای مقابله با انواع بحرانها آمادگی داشته باشد و از امکانات و تجهیزات مناسبی برخوردار باشد که نیروهای کیفی و متخصص در استان، علیرغم کمبود نیرو ، خدمات ارزشمندی انجام می دهند.

امام جمعه تبریز ابراز امیدواری کرد که با انتصاب دکتر همتی به عنوان رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران شاهد دوران پویایی و موفقیت و شکوفایی بیشتر در این نهاد مقدس باشیم.

در آغاز این دیدار دکتر سید هادی موسوی سرپرست جمعیت هلال احمر استان گزارشی از عملکرد بخش های مختلف جمعیت هلال احمر در سال گذشته و بحران اخیر کرونا ارائه کرد.

همچنین حجت الاسلام عبدالحمید واعظی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی نیز در سخنانی با بر شمردن تعدادی از عملیات‌های مهم نجاتگران، از نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه تبریز به دلیل توجه ویژه به هلال احمر و اعضای آن تقدیر کرد.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *