جوانان، امدادگران و داوطلبان هلال‌احمر کردستان تجلیل شدند

 WhatsApp Image 2019 12 09 At 12.53.49

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان از برگزاری آیین بزرگداشت روز جهانی داوطلب با حضور جمعی از داوطلبان، جوانان و امدادگران هلال احمر این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استانه کردستان؛ محمد باقر محمدی در این همایش ضمن عرض تبریک روز جهانی داوطلب گفت: داوطلبی کسوت مقدس و ارزشمندی است که تنها داوطلبان ایـثاگر و فداکار جمعیت هلال احمر افتخار پوشیدن آن را دارند و روز جهانی داوطلب  بهترین بهانه برای تقدیر از فداکاریها و ایثارگریهای ارزشمند داوطلبان است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان همچنین با تاکید بر اهمیت حضور و مشارکت بدون چشمداشت داوطلبان در جمعیت هلال احمر بیان کرد: درخشش جمعیت هلال احمر و اعتماد والای مردمی، مرهون حضور خالصانه و صادقانه داوطلبان، امدادگران و جوانان در عرصه های مختلف است. تجربه های اخیر کشور شامل، زلزله استان کرمانشاه، سیل استان‌های لرستان، خوزستان و شمال کشور ثابت کرد که برگ برنده مدیریت بحران ها، تنها حضور یاری رسان و داوطلبانه مردم بوده است.   

محمدی گفت: تنوع حوادث در گوشه و کنار جهان پیرامون ما، می‌طلبد که جمعیت هلال احمر و اعضاء داوطلب، جوان و نجاتگران، آموزش‌های نوین را بیش از پیش جدی بگیرند و این آموزش‌ها را به روز کنند تا در صحنه های مورد نیاز و بحران‌های احتمالی بهترین عملکرد را از خود نشان دهند.

محمدی به پوشش امدادی 507 حادثه در سطح استان و انتقال 484 مصدوم به مراکز درمانی توسط آمبولانس‌های هلال احمر، اشاره و بیان کرد: بیش از 21 هزار عضو جوان استان، بیش از 1500 نفر امدادگر و نجاتگر آموزش دیده و بیش از 3000 داوطلب فعال در جمعیت هلال احمر استان، نقش بسزایی در پیشبرد اهداف انسان‌دوستانه جمعیت هلال احمر داشته‌اند.

در ادامه مراسم، نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه سنندج نیز ضمن تبریک روز جهانی داوطلب بیان کرد: به راستی که نمی‌توان سخنی در خور شان جایگاه والای امدادگران، جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر یافت. جوانان، امدادگران و داوطلبانی که بدون چشمداشت و در راه خدا به همنوعان خود خدمات بی منت ارائه می‌دهند و از مقام والایی در پیشگاه خداوند متعال برخوردار هستند.

ماموستا فایق رستمی در ادامه با اشاره به آیه شماره 9 سوره حشر (و یوثرون علی انفسهم و لو کان بهم خصاصه) "و آنان ایثار می‌کنند و ترجیح می‌دهند دیگران را بر خودشان، گرچه خود آنها محتاج باشند"، گفت: خداوند در این آیه به زیباترین شکل از امدادگران و جوانان و داوطلبان تمجید نموده و ایشان را کسانی خوانده که برای نجات دیگران از جان شیرین خود گذشته اند.

رستمی با اشاره به اینکه فعالیت‌های داوطلبانه جمعیت هلال احمر آمیخته با عشق و محبت و فداکاری است گفت: امدادگران به تاسی از همین فرهنگ قرآنی است که نمی توانند از غم و محنت و گرفتاری انسان‌های گرفتار و آسیب زده، بی خیال عبور کنند و به راستی که عشق به همنوع به قدری در وجود داوطلبان جمعیت هلال احمر متجلی شده که در سریعترین زمان ممکن به یاری سیل زدگان، زلزله زدگان و گرفتاران می شتابند.

نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری در خاتمه به آیه شماره 128 سوره توبه (لقدْ جاءكمْ رسولٌ منْ أنْفسكمْ عزيزٌ عليْه ما عنتّمْ حريصٌ عليْكمْ بالْمؤْمنين رءوفٌ رحيمٌ) اشاره کرد و گفت: خداوند بزرگ در این آیه، پیامبر عظیم الشان را موجودی توصیف کرده که در پی رفع دشواری و گرفتاری انسان‌هاست و نسبت به انسان‌های اطراف خود رافت و مهربانی دارد و به راستی که این خصوصیت بزرگ پیامبر را می‌توان در وجود داوطلبان، امدادگران و جوانان جمعیت هلال احمر مشاهده کرد.

حجت ااسلام و المسلمین دهقانی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان کردستان ضمن تقدیر از زحمات اعضای جمعیت هلال احمر استان کردستان و تبریک روز جهانی داوطلب، داوطلبی را ظرفیتی عظیم برای رشد و ارتقاء ارزش‌های والای انسانی خواند و گفت: خداوند متعال به داوطلبان و جوانان و امدادگران که در جمعیت هلال احمر مشغول فعالیت‌های انسان‌دوستانه و خداپسندانه  هستند، این توفیق را عطا نموده  که سرمایه گرانبهای خود را در راه خدمت به خلق صرف کنند و مراتب رضای خلق و خداوند را فراهم نمایند.

در پایان این همایش با اهداء لوح تقدیر و جوایز، اعضای جوانان، امدادگران، نجاتگران و داوطلبان فعال جمعیت هلال احمر استان کردستان تقدیر و تجلیل شدند.

کلمات کلیدی

تصاویر

WhatsApp Image 2019 12 09 At 12.53.24 WhatsApp Image 2019 12 09 At 12.53.49(1) (1)