جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

پنجشنبه ، 21 فروردین 1399

دیدار دبیران کانون‌های هلال‌احمر ایلام با مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه استان

 WhatsApp Image 2020 02 13 At 09.41.44

دبیران کانون های دانشجویی، دانش آموزی و جوانان جمعیت هلال احمر ایلام با مدیر عامل و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت استان دیدار و گفت‌وگو کردند.

 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: جوانان با نگاه به اصول هفتگانه هلال احمر عضو جمعیت می شوند و این از همان محورهای تحقق نظام پیشرفته اسلامی است.
 
حجت الاسلام والمسلمین الیاسی به دبیران کانون‌های جوانان توصیه کرد: جوانان، دانشجویان و دوستان خود را به هلال‌احمر دعوت کنید تا با آموختن آموزش های امدادی هلال احمر، برای نجات جان انسان ها به همنوعان خود کمک کنند.
 
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان همچنین با اشاره به سیاست های جمعیت هلال احمر در بیانیه گام دوم انقلاب بر استفاده از ظرفیت ها، توانایی و ابتکار اعضای جونان هلال احمر تاکید کرد.
 
حسین عارفی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام هم در این دیدار گفت: هلال احمر یک تشکیلات غیر دولتی و عام المنفعه است. هر چند منشاء آن به بعد از جنگ جهانی دوم بر می گردد، اما قبل از آن کارهای بشر دوستانه در دین مبین اسلام و در زمان پیامبر اکرم(ص) بسیار زیاده بوده است. هلال احمر تشکیلاتی خودجوش در حوزه ها، مدارس و دانشگاه ها دارد که هدف آنها تربیت نیروی آماده به کار در حوادث و سوانح در سوطح منطقه ای، ملی و حتی بین المللی است.
 
مدیر عامل جمعیت هلال اجمر ایلام گفت: با تربیت این نیروها در سطح جامعه یک حرکت آموزشی ملی ایجاد و موجب کاهش تلفات و خسارات ناشی از حوادث و سوانح و هزینه های اماکن درمانی خواهد شد.  آنچه که هلال احمر به آن افتخار می کند حضور جوانان، داوطلبان و امدادگرانی است که به عنوان سرمایه های اجتماعی جمعیت با رغبت و میل خود و بدون هیچ چشمداشتی خدمت‌رسانی می کنند.
 
 
 
 
 
 
 
کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی

تصاویر

WhatsApp Image 2020 02 13 At 08.53.59 WhatsApp Image 2020 02 13 At 09.41.45 WhatsApp Image 2020 02 13 At 08.53.58 (1) WhatsApp Image 2020 02 13 At 09.41.43