جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 16 فروردین 1399

دیدار مدیرعامل هلال احمر استان و شهردار شهر جهانی یزد/ آموزش همگانی مقابله با حوادث نقش بسزایی در افزایش کیفیت زندگی شهری دارد

 Yazd

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد به همراه معاون آموزش و پژوهش، معاون منابع انسانی و پشتیبانی و رئیس شعبه شهرستان یزد با شهردار شهر جهانی یزد دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ دکتر محسن حرازی زاده یزدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد ضمن قدردانی از همکاری شهرداری با جمعیت هلال احمر، گزارشی از اقدامات و فعالیت های جمعیت هلال احمر را ارائه و حوزه های مختلف جمعیت هلال احمر استان را معرفی کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به این که جمعیت هلال احمر نهادی مردمی و مستقل است، افزود: این جمعیت برای خدمت به مردم، صرفا منتظر حوادث نمی ماند، طرح ها و برنامه های زیادی در زمینه های مختلف اجتماعی و فرهنگی در دستور کار هلال احمر است.

وی با اشاره به این که در روزهای عادی و فارغ از حادثه، اعضای جمعیت هلال احمر با فراگیری مباحث آموزشی و مانورهای امدادی در حفظ آمادگی خود در حوادث تلاش می کنند، تصریح کرد: امروزه آمادگی جمعیت هلال احمر در دورترین نقاط استان وجود دارد.

حرازی زاده افزود: در بحث حمایت از مردم و آموزش، اشتراکات زیادی میان هلال احمر و شهرداری وجود دارد و تسهیل گری در مناطق محروم و کم برخوردار یکی از زمینه های مساعد و مشترک برای همکاری میان جمعیت هلال احمر استان و شهرداری یزد است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان یزد، با اشاره به وجود آسیب‌های اجتماعی اذعان کرد: معتقدم قبل از آسیب‌های اجتماعی می‌توانیم همراه با آموزش، رفتارهای اجتماعی را به جامعه نشان دهیم تا وارد آسیب نشویم.

حرازی زاده یزدی، افزود: اگر به هزار نفر از افراد جامعه آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد یا آسیب اجتماعی داده شود مطمئنیم که هزار نفر از این آسیب‌ها در امان هستند و باید از طریق آموزش گروه‌های همسان، رفتارهای اجتماعی مناسب را در جامعه اشاعه دهیم.

در ادامه معاون اموزش و پژوهش و معاون منابع انسانی و پشتیبانی هلال احمر استان و رئیس هلال احمر شهرستان یزد هر کدام به فعالیتها و خدمات خود اشاره و درخواستهایی را مبنی برهمکاری بیشتر با شهرداری اعلام کردند.

جمال الدین عزیزی شهردار شهر جهانی یزد در ادامه این دیدار ضمن خوش آمدگویی به مدیرعامل هلال احمر استان و هییت و همراه و تشکر از زحمات هلال احمر و خدمت رسانی به مردم اظهار کرد: هلال احمر یک دستگاه خدمت رسان در تمامی روزهای سال است و کارکنان این مجموعه با کمترین انتظار بیشترین خدمات را به مردم ارائه می کنند.

عزیزی وظیفه اصلی هر دو دستگاه را خدمت رسانی به مردم عنوان کرد و افزود: این دو نهاد مکمل یکدیگرند و تعامل سازنده و تنگاتنگ، منجر به افزایش کیفیت زندگی شهروندان در شهر می شود.

وی تصریح کرد: آموزش شهروندی در خصوص مقابله با حوادث نقش بسزایی در افزایش کیفیت زندگی شهری دارد.

شهردار شهر جهانی یزد بر لزوم آموزش شهروندی به شهروندان در خصوص مقابله با حوادث تاکید کرد و گفت: این نوع آموزش باعث کاهش هزینه های شهرداری چه به صورت مستقیم و چه غیر مستقیم خواهد شد.

وی خواستار انعقاد تفاهم نامه ای میان سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با جمعیت هلال احمر استان در راستای توسعه آموزش شهروندی شد.

عزیزی تحقق این مهم را مستلزم همکاری دوجانبه دانست و با اشاره به ایجاد نشاط اجتماعی بین شهروندان، افزود: با برگزاری جلسات و کارگاه‌های آموزشی و مهارتی از جمله در فضای پارک ها و اماکن عمومی شهری به این مهم دست یابیم.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی