جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 10 خرداد 1399

نخستین جلسه توجیهی ستاد انتخابات مجامع هلال‌احمر لرستان برگزار شد

اولین جلسه ستاد اجرایی انتخابات استان لرستان با حضور مدیر عامل جمعیت لرستان و سایراعضای ستاد اجرایی استان و شهرستان‌ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان لرستان؛ در این جلسه که مطابق قانون اساسنامه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به منظور تشکیل مجامع شهرستان و استان برگزار شد، مقرر شد تا روسای ستاد اجرایی شهرستان ها نسبت به اجرای آیین نامه و دستورالعمل اجرایی برگزاری انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر و تشکیل ستاد اجرایی شهرستان اقدام کنند.

صارم رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان لرستان بر ضرورت رعایت سرعت عمل در ثبت سامانه و انجام مراحل ثبت سامانه توسط اعضای شعب تاکید کرد.

وی در ادامه افزود: مجامع شهرستانی و استانی هر چهار سال یکبار تشکیل می شود.

رضایی با اشاره به برگزاری انتخابات این دوره در خرداد ماه امسال، ادامه داد: داوطلبان در تصمیم گیری‌ها و عملکرد هلال احمر نقش اساسی دارند و با شرکت در انتخابات به نامزدهای مورد نظر که به تأیید ستادهای اجرایی و نظارت رسیده اند، رأی می‌دهند.

وی افزود: حداقل سن انتخاب کنندگان ۱۸ سال تمام و دارا بودن حداقل ۶ ماه سابقه عضویت یا داوطلبی فعال در جمعیت است و شرایط انتخاب شوندگان از مجمع شهرستان برای شورای اجرایی داشتن حداقل سن ۲۵ سال تمام و همچنین انتخاب شوندگان مجمع عمومی برای شورای عالی، داشتن حداقل سن ۳۰ سال تمام است.

رضایی در پایان براز امیدواری کرد که داوطلبان با حضور پررنگ و با نقش آفرینی خود بتوانند گام‌های بلندی را برای ارتقای خدمات رسانی کمی و کیفی به هموطنان بردارند.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *