جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

سه شنبه ، 19 فروردین 1399

نشست صمیمی اعضای هلال‌احمر یزد با نماینده ولی فقیه در استان/ امام جمعه یزد عضو داوطلب هلال‌احمر شد

 Yazd Didar Ba Namayande

نماینده ولی فقیه در استان یزد در دیدار با مسئولان و اعضای هلال احمر استان گفت: هلال‌احمر جایگاه افرادی است که دارای ضمیری پاک هستند و می توان آن ها را رشد داد و به تعالی رساند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در این نشست با قدردانی از خدمات و فعالیت‌های هلال احمر استان گفت: مباحث آموزشی تا حد امکان در راستای پیشگیری از کاهش خسارات ناشی از حوادث احتمالی برگزار شود و با تشکیل اتاق فکر از نظرات و پیشنهادات افراد با تجربه و راهکارهای مناسب در این زمینه استفاده کنید.

آیت الله ناصری با مهم برشمردن برنامه ها و فعالیت‌های هلال احمر بخصوص خدمات امدادی این جمعیت افزود: هلال احمر جایگاه افرادی است که دارای ضمیری پاک، خوب و خودآگاهی هستند و می توان آن ها را رشد داد و به تعالی رساند.

وی گفت: تعیین مبنای درست در زندگی، مهم‌ترین اصل در سعادت دنیوی و آخروی انسان خواهد بود و اگر مبنای زندگی را انسان اشتباه قرار دهد تمام اهدافش بر همین مبنای نادرست استوار و در نتیجه خروجی مدنظر خود را نخواهد یافت. هدف انسان در زندگی رسیدن به خدا و کسب بالاترین درجه بندگی پروردگار است که با تلاش در این مسیر به کمال و عظمت خواهند رسید.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: جوانان ما که آینده سازان این مرز و بوم هستند هم باید با داشتن هدف در زندگی، مسیر تعالی و تقرب الهی را پیموده و با هوشیاری مسیر درست را انتخاب کنند.

دکتر محسن حرازی زاده یزدی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد، نیز در این دیدار یزد، گفت: اعضا و داوطلبان هلال احمر شامل همه شهروندانی است که در فعالیت های داوطلبانه و بشردوستانه، التیام بخش آلام و رنج کسانی اند که دچار حادثه و بلا می شوند.

حرازی زاده افزود: با توجه به اینکه جمعیت هلال احمر استان یزد از نظر پرسنلی تنها ۱۶۹ کارمند دارد، بیشترین پتانسیل و توان این جمعیت را، فعالیت اعضای جوان و داوطلبان دانست که به منظور محقق ساختن فعالیت‌های بشردوستانه تلاش می‌کنند.

او بیان کرد: شروع به کار درمانگاه و مرکز جامع توانبخشی، واکسیناسیون بیش از 4 هزار نفر از زائران سرزمین وحی در استان، امدادرسانی به ۵۵۰ حادثه دیده طوفان شن در محور های اردکان -نایین و ابرکوه -دهشیر، اعزام 2 تیم بهداشت و درمان اضطراری(BHCU) به مناطق سیل زده استان خوزستان-شهرستان ملاثانی، برگزاری مانور مشترک یزد و کرمان، اعزام بیش از ۵۰ نفر از نجاتگران هلال احمر یزد به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان، ارسال 2 محموله کمک‌های مردمی یزد به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان و...از جمله اقدامات جمعیت هلال احمر استان از دهه فجر ۹۷ تا دهه فجر امسال بوده است.

در پایان این دیدار آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه محترم استان عضو داوطلب هلال احمر شد.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی