نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان داوطلب هلال احمر شد

به مناسبت روز جهانی «داوطلب» مدیرعامل جمعیت هلال احمر همدان با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان ضمن گرامیداشت روز جهانی «داوطلبان»، از توصیه ها و رهنمودهای معظم له بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان همدان، علی سنجربیگی با اشاره به اقدامات اعضاء داوطلب هلال احمر گفت: داوطلبان هلال احمر كمك به  همنوع و  تكريم ديگران و دستگيری از نيازمندان را وظیفه شرعی و انسانی خود می دانند.

 وی با ارائه گزارشی از عملکرد داوطلبان این جمعیت در مبارزه با بيماری كرونا ويروس در سال جاری، خاطرنشان کرد: داوطلبان این جمعیت از آغاز شیوع بیماری کرونا در ۱۳ پایگاه ۴۴۰ هزار نفر را غربالگری کردند و جزو اولین کسانی بودند که در خط مقدم مبارزه با ویروس منحوس کرونا قرار گرفتند.

سنجربیگی افزود: ضدعفونی و گندزدایی خیابان های شهر همدان و نهاوند، توزیع 10 هزار بسته بهداشتی به بیماران خاص، اهدای 4 هزار و 500 بسته ‌معیشتی، هرکدام به ارزش ۳۰۰ هزار تومان، واريز مبلغ 30 ميليون ريال به حساب یک هزار نفر از متاثران بيماری كرونا (در مجموع 3 میليارد ريال) از دیگر اقدامات داوطلبان این جمعیت بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان همچنین با اشاره به اجرای طرح های تب سنجی، آمران سلامت و نذر سلامت خاطر نشان کرد: مجموع كمك های نقدی و غيرنقدی و خدمات داوطلبان این جمعیت به متاثران از بيماری كرونا و نيازمندان در سال جاری بالغ بر 3 میلیارد و 800 میلیون تومان بوده است و در حال حاضر نیز مشغول اجرای طرح «ناظران سلامت» و طرح «محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی » و نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی با  همکاری وزارت بهداشت هستند.

تلاش اعضای هلال احمر چشمگیر و قابل تقدیر است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان نیز با اشاره به این که خدمت رسانی از موضوعاتی است که در قرآن و روایات ما بسیار مورد توجه قرار گرفته است افزود: هلال احمر باید بتواند با ترویج  فرهنگ خدمت‌رسانی که برگرفته از ارزش های انسانی و الهی است دیگران را برای حضور در این عرصه جذب کند.

 آیت‌الله شعبانی با بیان این که ترویج فرهنگ خدمت رسانی و انجام اقدامات جهادی، اشاعه ارزش الهی و انسانی است، گفت: تلاش اعضای داوطلبان هلال احمر در سال جاری چشمگیر و قابل تقدیر است و جا دارد روز داوطلب را به تک تک این عزیزان تبریک می گوییم.

در پایان این دیدار آیت الله شعبانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با پوشیدن لباس  هلال احمر و تکمیل فرم داوطلبی به طور رسمی عضو این نهاد مردمی شدند.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *