جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 16 فروردین 1399

همزمان با دهه مبارک فجر انجام شد: افتتاح پایگاه امداد جاده‌ای فاطمه‌الزهرا(س) در استان مركزى

 Eftetah

پايگاه امداد جاده اى فاطمه الزهرا(س) در شهرستان خنداب استان مرکزی صبح امروز با حضور مسئولان كشورى و استانى افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومى جمعيت هلال احمر استان مركزى؛ صبح امروز پايگاه امداد جاده اى فاطمه الزهرا (س) ايجان در شهرستان خنداب با حضور آقازاده استاندار مرکزی، دکتر نصیری رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، حاجی علی بیگی فرماندار خنداب، دکتر محمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، حجت الاسلام میرهاشمی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان، معاونین و سایر مسئولان جمعیت هلال احمر استان و شعب، خیرین و داوطلبان استان افتتاح شد. 
نصيرى رئيس سازمان داوطلبان در آیین افتتاح این پایگاه گفت: يكى از موضوعاتى كه ساليانه با آن مواجه هستيم، خسارات و تلفات سوانح جاده اى است و متاسفانه بالغ بر ١٧ هزار نفر در طول سال جان خود را در حوادث جاده ای از دست می دهند.
نصيرى افزود: هم اكنون حدود ٢٧ هزار نفر از هموطنان ما معلول ضايعه نخاعى و تحت پوشش دستگاه هاى حمايتى هستند که حدود ١٧ هزار نفر از اين افراد از معلولانى هستند كه در حوادث جاده اى دچار عارضه شده اند. 
وى افزود: هزینه نگهداری يك معلول ضايعه نخاعى در سال تقريباً ١٠٠ ميليون تومان بوده که اين موضوع، نشان دهنده اهميت و لزوم احداث و گسترش پايگاه هاى امداد جاده اى در کشور است.
رئيس سازمان داوطلبان جمعيت هلال احمر گفت: اگر در حوادث و سوانح جاده اى نيروهاى متخصص و آموزش ديده هلال احمر در زمان مناسب حاضر شوند، هم در نجات جان يك انسان و هم در پيشگيرى از معلوليت هاى مضاعف كمك خواهند كرد.
نصيرى اظهار کرد: جمعیت هلال احمر حدود ٥٥٠ پايگاه امدادو نجات جاده اى در کشور دارد كه این تعداد پایگاه با توجه به وسعت و گستردگی جاده های کشور باید با استفاده از توان و مشاركت مردمى به ويژه خيرين عزيز، به یک هزار پایگاه افزایش یابد. با احداث اين پايگاه ها، علاوه بر كاهش تلفات جانى و مالى در جاده ها مى توانيم در حوزه يك سرمايه گذارى طولانى مدت در جامعه قدم برداريم.
وى افزود: پايگاه امداد جاده اى فاطمه الزهرا(س) ايجان شهرستان خنداب نیز با همت خير استان مرکزی، احداث و مورد بهره بردارى قرار گرفت.
لازم به ذکر است این پایگاه جاده ای با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون تومان در زمین اهدایی توسط حیدری؛ خیر استان به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع در بازه زمانی کمتر از ۶ ماه به بهره برداری رسیده است.
کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی