همکاری هلال‌احمر و مجتمع مس آذربایجان شرقی در حوزه آموزش و خدمات درمانی

 IMG 20200101 WA0028

سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با حضور در شهرستان ورزقان با مدیر مجتمع مس آذربایجان (سونگون ورزقان) دیدار و درخصوص افزایش همکاری های متقابل در حوزه آموزش و خدمات درمانی، گفت‌وگو کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی؛ در این دیدار دکتر هادی موسوی سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با  اشاره به نقش داوطلبان در پیشبرد اهداف جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر یک نهاد عام المنفعه و داوطلب محور است که داوطلبان و اعضا نقش مهمی در پیاده کردن اصول و اهداف آن در جامعه دارند.

وی از پیشگامی مدیریت و کارکنان مجتمع مس آذربایجان در کمک به آسیب دیدگان حوادث سیل و زلزله و کمک های اخیر کارکنان این مجتمع به زلزله زدگان شهرستان میانه و سراب تجلیل کرد.

موسوی از آمادگی هلال احمر برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی امدادی ویژه کارکنان مس خبر داد و خواستار افزایش همکاری های متقابل دو مجموعه در حوزه درمان شد.

در این دیدار، مهندس رضا شریفی؛ مدیر مجتمع مس آذربایجان نیز با تقدیر از اقدامات ارزشمند جمعیت هلال احمر در کمک به زلزله زدگان و آسیب دیدگان از حوادث گفت: این مجتمع آمادگی دارد در حوزه خدمات داوطلبانه و آموزشی با هلال احمر همکاری کند.

لازم به ذکر است کارکنان مجتمع مس آذربایجان (سونگون ورزقان) مبلغ 207 میلیون تومان (حقوق دو روز کاری) را به زلزله زدگان شهرستانهای سراب و میانه اختصاص داده بودند.

عضویت داوطلبانه رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی آذربایجان شرقی در هلال احمر

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان با سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی دیدار و بر افزایش همکاری های مشترک در حوزه های امدادی و درمانی تاکید کرد.

دکتر جواد احمدیان رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان آذربایجان شرقی در این دیدار با اشاره به رسالت بسیج جامعه پزشکی گفت: بسیج جامعه پزشکی در راستای ماموریت های بسیج، اقدام به ارائه خدمات پزشکی و دارویی و درمانی رایگان در مناطق کم برخوردار و روستاهای دور افتاده و محروم می‌کند.

وی با تقدیر از اقدامات جمعیت هلال احمر در حوزه های مختلف به ویژه ارائه خدمات درمانی رایگان در مناطق کم برخوردار گفت: تیم های درمانی جمعیت هلال احمر استان با بسیج جامعه پزشکی در برپایی بیمارستانهای صحرایی، همکاری و مشارکت بسیار خوبی داشته و کماکان نیز از  همکاری های جمعیت هلال احمر در این حوزه برخوردار خواهیم شد.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان آذربایجان شرقی بر ساماندهی و نظام‌مند کردن همکاری های دو مجموعه تاکید کرد و خواستار انعقاد تفاهم نامه همکاری با جمعیت هلال احمر استان شد.

در این دیدار دکتر هادی موسوی سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با ابراز خرسندی از همکاری بسیج جامعه پزشکی و هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر در برپایی بیمارستان‌های سیار در مناطق محروم همکاری های بسیار خوبی با بسیج جامعه پزشکی استان دارد و این همکاری ها در آینده نیز با قدرت و قوت بیشتری تدام خواهدیافت.

کلمات کلیدی