پیام تبریک فرمانداران استان گلستان به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هفته هلال احمر

فرمانداران چند شهرستان در استان گلستان در پیام های جداگانه ای ضمن گرامیداشت روز جهانی صلیب سرخ و هفته هلال احمر از خدمات نیروهای خدوم جمعیت هلال احمر شهرستان ها قدردانی کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گلستان؛ در هریک از این پیام های تبریک نام جمعیت هلال احمر با ارزش ها و مفاهیمی چون ایثار، از خود گذشتگی، انسانیت و احسان، سعه صدر، احساس مسئولیت و مهربانی گره خورده است.

محمد حمیدی، فرماندار شهرستان گرگان گفت: نام جمعیت هلال احمر با ارزش ها و مفاهیمی چون ایثار، از خود گذشتگی، انسانیت و احسان، سعه صدر، احساس مسئولیت و مهربانی گره خورده است.

جمعیت هلال احمر با بهره گیری از آموزه های مکتب اسلام عزیز و سیاست های نظام اسلامی و منابع استانی، شهرستانی و خیرین در راه مبارزه با کرونا و تامین نیازهای اولیه نقاهتگاه اقدامات قابل توجهی انجام داد، همچنین با استفاده از ظرفیت داوطلبان در ارائه خدمات به بیماران نیز کمک بزرگی کرد که قابل تقدیر است.

عبدالقدیر کریمی فرماندار شهرستان گنبدکاووس گفت: هفته هلال احمر، فرصت ارزشمندی برای پاسداشت فرهنگ خدمت صادقانه، انسان دوستانه و داوطلبانه به مردم و تجلیل و تقدیر از فعالان و دست اندرکاران فرهنگ ترویج روحیه ایثارگری و نوع دوستی در جامعه است.

الیاس هیوه چی، فرماندار بندر ترکمن گفت: در هر جامعه سازمان و نهادهایی وجود دارند که فلسفه وجودی و تأسیس آنها در زمان وقوع بحران و مخاطرات طبیعی و غیر طبیعی شناخته می شود و وجود این نهادها برای حفظ صلح و آرامش در جامعه حیاتی است و این نهاد هلال احمر است که پرچم بشردوستی و صلح را در جامعه افراشته نگهداشته است.

علی بیانی فرماندار شهرستان کلاله گفت: هر زمان سخن از مفاهیمی چون ایثار، از خود گذشتگی و مهربانی به میان می آید بدون تردید نام جمعیت هلال احمر در ذهن ها متبادر می شود.

جمعیت هلال‌احمر تبدیل به سفیران صلح و انسان‌دوستی در سراسر جهان شده‌ و هرکجا که حادثه‌ای دل انسانی را بلرزاند با دانش، مهارت و تجربه‌ای که حاصل سال‌ها حضور در صحنه‌های داخلی و بین‌المللی است می‌تواند گرمابخش زندگی و تسکین‌دهنده آلام حادثه‌دیدگان باشند.

سید رضا طباطبائی فرماندار شهرستان مینودشت گفت: داوطلبان جمعیت هلال احمر در سخت ترین شرایط و بحرانی ترین لحظات به ویژه در هنگام خشم و قهر طبیعت در کنار همشهریان و هموطنان و همنوعان خود حاضرند و برای آسایش و رفاه آن ها از آرامش و عافیت خود چشم پوشیده اند.

امانگلدی ضمیر فرماندار شهرستان مراوه تپه گفت: صلح، نماد نوع دوستی و همزیستی مسالمت آمیز است و جمعیت هلال احمر پیام آور این الگوی ارزشمند در عرصه بین المللی و گویای حق حیات قائل شدن برای هر ایده و عقیده ای است.

حسین احمدی فرماندار شهرستان  بندرگز نیز گفت: شاخه‌هاي اصلي هلال‌احمر همين داوطلباني هستند كه بدون هيچ‌گونه چشم‌داشتي براي كسب رضاي الهي تلاش مي‌كنند.

اعتماد عمومي به جمعيت هلال احمر در سال هاي گذشته افزايش چشمگيري داشته است و هلال احمر در امدادرساني در حوادث مختلف نقش موثري برعهده دارد و به روز بودن اعضاي اين جمعيت امري ضروري است.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *