جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

یکشنبه ، 17 فروردین 1399

کارگاه آموزشی و مانور دور میزی مدیریت بحران در کرج برگزار شد

 IMG 20191014 193024 050

کارگاه آموزشی آشنایی با مخاطرات در مانور دورمیزی "مدیریت بحران" با حضور مسئولان و معاونان شهرداری منطقه ۲ کرج توسط جمعیت هلال احمر شهرستان کرج برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز،هاشم نژاد با تاکید بر لزوم آمادگی کلیه دستگاه های امدادی در مقابله با بحران و لزوم ارتقا سطح دانش مدیران بحران و مسئولان در تسریع  پاسخگویی گفت : با توجه به ابلاغ شورای مدیریت بحران شهرداری ها، مانور  دورمیزی "مدیریت بحران" با حضوز مسئولان و معاونان شهرداری منطقه ۲  برگزار شد .
 
این مانور با تشکیل کارگاه آموزشی آشنایی با مخاطرات و شناخت کلیات و تعاریف،اقدامات اولیه، نیازهای اولیه در بحران،سطح بندی مخاطرات و آمادگی، پیشگیری و آشنایی با ساختار سازمان مدیریت بحران ، مرکز مدیریت و هدایت عملیات ( EOC ) و سامانه فرماندهی سانحه(ICS )و... برگزار شد.
 
در برگزاری مانور دور میزی که با فرض وقوع زلزله در منطقه ۲ برگزار شد، وظایف شهرداری بر اساس آیین نامه وزارت کشور مرور شد و در خصوص نجات توسط آتش نشانی ،اسکان اضطراری توسط هلال احمر در ورزشگاه ها ،مدارس و ... ،همکاری در آواربرداری ها ،رفع و مهار آبگرفتگی ها در معابر شهری و ...با تجزیه و تحلیل و فرض مشکلات و خطرات ایجاد شده بحث و تبادل نظر شد و پیشنهاداتی در جهت بهبود عملکرد دستگاه ها ارائه شد .
 
وی گفت:با توجه به نتایج حاصل از این مانور و دستیابی به ضعف ها و نقاط قوت تصمیم گرفته شد، سامانه اطلاعاتی شهرداری در خصوص اطلاعات نیروهای عملیاتی،خودروهای امدادی ،شناسایی نقاط خطر و... تکمیل و در اختیار سایر ارگان های امدادی قرار گیرد.
 
سید فتح اله هاشم نژاد افزود:برگزاری آموزش امداد و کمک های اولیه جهت پرسنل ادارات از دیگر موارد مطرح شده در این مانور بود که بر اساس توافق شهرداری منطقه ۲ و هلال احمر کرج ،برگزاری دوره کمک های اولیه توسط مربیان در خانه هلال فرهنگسرای کوثر تقویت می شود.
کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی