جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

پنجشنبه ، 21 فروردین 1399

کمیته شهرستانی اعطا و ارتقاء درجه امدادگران هلال‌احمر در میبد و خاتم برگزار شد

 Khatam Emdad (2)

اولین کمیته شهرستانی اعطا و ارتقاء درجه امدادگران با حضور ناظران استانی در هلال احمر شهرستان های میبد و خاتم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ حسین نوید، سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان خاتم گفت: به منظور جذب امدادگران جدید در هلال احمر، کمیته اعطا و ارتقاء درجه بندی امدادگران تشکیل شد.

نوید گفت: در این کمیته با حضور ناظران استانی تعداد 32 نفر از امدادیاران هلال احمر با کسب امتیاز لازم عضو جمعیت هلال احمر شده اند.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان خاتم افزود: امدادگران در این کمتیه به منظور ایجاد انگیزه بیشتر، پس از بررسی مدارک مهارتی و سوابق فعالیتی و در صورت کسب امتیاز لازم به درجات بالاتر ارتقا می یابند.

نوید گفت: در سال جاری تعداد 19 پرونده نجاتگران و 60 پرونده امدادگران مورد بررسی قرار گرفته است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان میبد نیز از برگزاری کمیته شهرستانی ارتقا درجه امدادگران این شهرستان خبر داد. کمال بناء گفت:  کمیته شهرستانی ارتقاء درجه امدادگران میبد با حضور کارشناسان معاونت امداد و نجات استان در محل هلال احمر شهرستان برگزار و ۳۳ پرونده بررسی و ارتقا درجه امدادگران و نجاتگران انجام شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان میبد گفت : هدف از این بررسی، اعطا و ارتقا درجه امداگران ونجاتگران، سازماندهی، حفظ و نگهداری نیروهای عملیاتی است.

بناء گفت: ایجاد انگیزه در امدادگران و نجاتگران به منظور رسیدن به مقاطع و درجات بالاتر و سطح بندی آنان بر مبنای تخصص و توانمندی امدادگر در هر رسته از تیم های عملیاتی از دیگر اهداف ارتقاء درجه به شمار می رود.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی