یک میلیون و 82 هزار نفر در خراسان رضوی غربالگری شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی گفت: از ابتدای اجرای طرح غربالگری مسافران، یک میلیون و ۸۱ هزار و ۸۲۸ نفر در مبادی ورودی و خروجی های این استان تا پایان روز ۱۴ فروردین ماه غربالگری و تب سنجی شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی؛ دکتر سید مجتبی احمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی گفت: در 55 پایگاه فعال در سطح استان خراسان رضوی و با فعالیت امدادگران و جوانان و داوطلبان هلال احمر، طرح ملی غربالگری در مبادی ورودی و خروجی در حال اجرا است و فعالیت ایستگاه‌های امدادی هلال احمر تا پایان رفع کامل آلودگی ویروس در استان ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به اینکه تاکنون ۴۱۲ هزار و ۹۵۶ خودرو در محورهای مواصلاتی استان خراسان رضوی تب سنجی و غربالگری شدند، بیان کرد: طبق آخرین آمار تا پایان روز ۱۴  فروردین ماه یک میلیون و ۸۱ هزار و ۸۲۸ نفر غربالگری و تب سنجی شدند که از این تعداد ۱۸۸۹ نفر دارای علامت تب بوده و تعداد ۷۱۷ نفر به دلیل مشکوک بودن به ویروس کرونا به مراکز درمانی و بهداشتی استان ارجاع داده شده‌اند.

دکتر احمدی افزود: با کمک های مردم نوع دوست و داوطلبان خیر هلال احمر خراسان رضوی اقلام بهداشتی از قبیل ۱۷۴ هزار و ۵۵۴ عدد ماسک، ۲۳ هزار و ۴۴۱ جفت دستکش، ۱۷۷۳ تیوپ ژل ضدعفونی، 18 هزار و ۸۱۶ بطری مایع ضدعفونی و 12 هزار و ۳۷۶ لیتر ماده شوینده توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی گفت: طبق دستور دبیرکل جمعیت هلال احمر پایان ماموریت هلال احمر در طرح غربالگری و بازرسی در مبادی ورودی و خروجی شهرها در کشور عصر روز دوازدهم فروردین ماه اعلام شد که البته در استان خراسان رضوی این پایگاهها تا زمان وجود نیاز و با هماهنگی استانداری دایر است.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *