توزیع یک هزار بسته معیشتی توسط داوطلبان جمعیت هلال احمر لرستان

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر لرستان گفت: بیش از یک هزار بسته معیشتی در قالب طرح فرشتگان رحمت بین خانواده های نیازمند در سطح استان توزیع شد.

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر لرستان، فرشید دریکوند بیان کرد: از ابتدای بحران ویروس کرونا در سطح استان حوزه داوطلبان با توجه به نقش حمایتی و ارتباط خود با افراد خیر توانست خدمات بسیار خوبی را در بحث مبارزه با ویروس کرونا در سطح استان به انجام برساند.

او افزود: توزیع بیش از ۱۳۰۰۰ هزار ماسک به همراه بیش از ۹۰۰۰ هزار ژل ضدعفونی به  لوازم بهداشتی نظیر مایع دستشویی، ظرفشویی و ضدعفونی تنها بخشی از خدمات حوزه داوطلبان به افراد نیازمند بود ضمن این که در قالب طرح نیابت از افراد سالخورده نیز سرکشی شد.

دریکوند ادامه داد: اعضای داوطلبان علاوه بر کمک های معیشتی با همت و تلاش شبانه روزی خود بسیاری از معابر و خیابان های شهر های استان را نیز ضدعفونی و گندزدایی کردند و در سطح روستاها نیز با همکاری خانه های هلال اقدامات خوبی در بحث مقابله با کرونا صورت گرفت.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر لرستان گفت: ضدعفونی ۱۵۴ مسجد، 4 زندان، 2 سرای سالمندان نیز بخش هایی از مبارزه اعضای داوطلب در بحث مقابله با ویروس کرونا بود.

دریکوند تاکید کرد: یکی دیگر از خدمات حوزه داوطلبان مشارکت در طرح پایش سلامت و غربالگری و طب سنجی مسافران در ۲۵ ایستگاه هم پا با اعضای امداد و نجات و جوانان بود که در این بخش نیز توانستند خدمات خوبی را ارائه دهند.

او گفت: تمهیداتی اندیشیده شد که 31 پزشک داوطلب ما به صورت آنلاین پاسخگوی نیاز بیماران باشند که در این راستا به بیش ده هزار نفر خدمات ارائه شد.

 معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر لرستان افزود: تا پایان بحران کرونا در سطح استان جهت حفظ سلامت مردم فعالیت های خود را با قدرت بیشتر ادامه خواهیم داد. در این راستا کارگاه های تولید ماسک در شهرستان ها ایجاد شده تا به صورت رایگان در اختیار مردم قرار بگیرد.

او همچنین گفت: هموطنان می توانند از طریق کد دستوری #112* کمک های نقدی خود را به حساب جمعیت هلال احمر واریز کنند.

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *