جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

یکشنبه ، 18 خرداد 1399

کنترل سلامت ۲۷۴ هزار نفر در ورودی های خراسان جنوبی انجام شد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: در راستای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس، بیش از ۲۷۴ هزار تن در ورودی های استان پایش شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمد رحیم شهریاری گفت: در خانه ماندن و رعایت مسائل بهداشتی بهترین گزینه برای مقابله با کرونا ویروس است، علی رغم تلاش مسئولان تاکنون افراد زیادی در استان گرفتار این ویروس شده اند که تنها همکاری مردم می تواند سیر مبتلایان را نزولی کند.
 
شهریاری با اشاره به اقدامات هلال احمر در راستای مبارزه با این ویروس گفت: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا تیم های هلال احمر در راستای پایش مسافران در ورودی های ۱۰ شهرستان استان مستقر شدند. از ۱۳ اسفند ۹۸ تاکنون ۲۷۴ هزار و ۶۲۸ نفر توسط این تیم ها پایش و سطح سلامت آن ها کنترل شده است. تاکنون ۷۷ نفر مشکوک به کرونا ویروس در روند پایش مسافران شناسایی و به مراکز درمانی ارجاع داده شده اند.
 
وی گفت: از ابتدای طرح ۱۶۲۸ نفر روز از داوطلبان هلال احمر استان در این طرح همکاری داشته اند، بدون شک اقدامات این افراد با شناسایی افراد مشکوک، در راستای جلوگیری از این ویروس نقش بسزایی دارد. از ابتدای این طرح تاکنون بیش از ۳۸۹ هزار نفر آموزش های همگانی و هشدار های لازم را فرا گرفته اند.
 
 مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خواستار توجه هر چه بیشتر مردم به توصیه های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی شد و گفت: تنها مساعدت مردم می تواند زنجیره انتقال کرونا در استان و کشور را قطع کند.
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *