جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

سه شنبه ، 13 خرداد 1399

بهره‌مندی بیش از 22 هزار نفر از آموزش‌های همگانی هلال‌احمر زنجان در سال گذشته

مدیرعامل هلال احمر زنجان گفت: آموزش همگانی، یکی از مسئولیت های اصلی جمعیت هلال احمر محسوب می شود که برای تحقق این مهم درصدد بهره مندی شهروندان از آموزش های مورد نیاز هستیم.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان؛ شهرام میرزایی گفت: در 12 ماهه گذشته دوره آموزش کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات به منظور ارتقای سطح آگاهی شهروندان در سطح شهرها و روستاهای این استان در برابر حوادث احتمالی ارائه شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: 22 هزار و 85 نفر در استان در دوره های آموزش های همگانی و خود امدادی شامل آموزش آمادگی در برابر مخاطرات و کمک های اولیه شرکت کرده اند.

میرزایی گفت: دوره آموزشی کمک های اولیه 22 ساعت و آمادگی در برابر مخاطرات نیز 8 ساعت است که این آموزش ها برای افراد ساکن در مناطق روستایی، مساجد، کارکنان دستگاه های اجرایی، پایگاه های بسیج محلات، مدارس و دانشگاه ها ارائه شد.ه است

وی، هدف از ارائه این آموزش ها را ارتقای فرهنگ خود امدادی و ترویج  فعالیت های آموزشی برای مخاطبان بیان کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با تاکید بر اینکه علاوه بر آموزش های چهره به چهره از ظرفیت رسانه ها نیز در ترویج آموزش همگانی برای افراد جوامع محلی استفاده شده است، گفت: 33 برنامه 20 دقیقه ای آموزش کمک های اولیه و همگانی از شبکه اشراق در سطح استان زنجان بنام برنامه "هلال مهربانی" پخش شده است.

میرزایی همچنین از برگزاری 67 دوره آموزش پایه داوطلبی برای اعضای داوطلب و جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان خبرداد و افزود: این دوره ها برای 891 فراگیر با هدف ارتقای سطح تاب آوری برگزار شد.

وی افزود: چند وظیفه در قانون مدیریت بحران و قانون پنج ساله برنامه توسعه اقتصادی کشور به هلال احمر محول شده که یکی از این وظایف تاکید به نقش هلال احمر در مقوله ارائه آموزش های همگانی به هموطنان است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: آموزش های امدادی هلال احمر در سطح استان در مناطق شهری و روستایی و در سطح مدارس، مساجد و دانشگاه ها و ادارات نیز سالجاری با قوت بیشتری تداوم خواهد داشت.

میرزایی با بیان اینکه برای همه این فراگیران گواهینامه پایان دوره صادر شده است، یادآوری کرد: این آموزش ها در شهرستان های زنجان، ابهر، خدابنده، طارم، خرمدره، ایجرود و ماهنشان برگزار شد و امسال نیز این آموزش ها با قوت بیشتری ادامه خواهد داشت.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *