جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

سه شنبه ، 13 خرداد 1399

تولید بیش از 55 هزار و 800 ماسک بهداشتی در تایباد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تایباد گفت: به همت مجمع خیرین هلال مهربانی و خیرین حضرت ولیعصر(عج) تاکنون 55 هزار و 878 عدد ماسک بهداشتی تهیه و در شهر تایباد توزیع شده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی غلامرضا صیادی، گفت: برای تولید این تعداد ماسک بهداشتی اعتباری بالغ بر 380 میلیون ریال هزینه شده است.
 
وی با اشاره به تولید روزانه 4 هزار و 500 عدد ماسک در این کارگاه افزود: در این کارگاه تولید ماسک، روزانه 25 نفر خیاط و برش کار خانم و آقای داوطلب جمعیت هلال احمر فعالیت دارند همچنین 23 نفر خیاط در این کار خداپسندانه این مجموعه را یاری می‌کنند.
 
صیادی بیان کرد: تمام ماسک‌ها پس از اتمام کار در محلی کاملا بهداشتی استریل شده و به صورت رایگان بین شهروندان شهرها و روستاهای تایباد توزیع می‌شود. علاوه بر این تاکنون 12 هزار لیتر مایع ضدعفونی کننده در مناطق کم برخوردار شهرستان توزیع شده است.
 
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تایباد گفت: اکنون 20 دستگاه چرخ راسته دوز و سردوز، اتو، میزبرش و مقداری پارچه از تهران توسط خیر نیکوکار «رحیم عبدالمحمدزاده» خریداری و برای دوخت ماسک به این کارگاه منتقل شد و با 20 نیروی جهادی خانم و آقا فعالیت خود را آغاز کرده است.
 
کارخانه خصوصی آیدا کابل به مدیریت «رحیم عبدالمحمدزاده» در شهرستان مرزی تایباد در حوزه تولید سیم و کابل فعالیت دارد و با شیوع ویروس کرونا در راستای پیشگیری از انتقال این بیماری، مدتی است؛ تعطیل شده و مدیریت آن از این فرصت استفاده کرده و با تجهیز این مکان به امکانات کارگاه تولید ماسک، قدمی در راه خیر برداشته است.
لازم به ذکر است شعب هلال احمر تربت جام، نیشابو، جوین، تربت حیدریه نیز با راه اندازی کارگاه تولید ماسک نسبت به تولید ماسک اقدام کردند.
 
فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *