جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

سه شنبه ، 13 خرداد 1399

توزیع بیش از 16 هزار بطری محلول ضدعفونی کننده در مناطق کم برخوردار همدان از سوی طلاب داوطلب

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان همدان از توزیع 16 هزار بطری محلول ضد عفونی کننده در مناطق محروم شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان همدان، جلال نانکلی گفت: یک پایگاه غربالگری در ورودی شهر همدان از سمت تهران مستقردرپل الغدیر و دو پایگاه اطلاع رسانی و آموزشی با هدف ارائه آموزش های لازم به همشهریان در خصوص نحوه مقابله با کروناویروس درورودی همدان از سمت ملایر مستقردرپل بهشت و ورودی همدان از سمت کرمانشاه مستقردر پل شهید سعید قهاری با همکاری 130 نفر روز از نجاتگران، جوانان و داوطلبان هلال احمرشهرستان، در ایام تعطیلات نوروزی خدمات تب سنجی وغربالگری ارائه  کردند.                   
 وی با بیان اینکه در این ایستگاه ها سعی شد ضمن تب سنجی مسافران با نصب بنرهای آموزشی و توزیع بروشورهایی حاوی نکاتی برای رعایت بهداشت فردی و پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس، شهروندان را به ماندن در خانه خود ترغیب کنیم، افزود: از زمان اجرای طرح که از 13 اسفندماه 98 تا 12 فروردین 99 ادامه داشت، بیش از یکصد هزار نفر در این ایستگاها غربالگری شدند.
 نانکلی از توزیع بیش از 16 هزار بطری حاوی مواد ضدعفونی کننده و حدود سه هزار ماسک رایگان در میان شهروندان و مددجویان هلال احمر در مدت اجرای طرح غربالگری خبر داد و افزود: به همت نیروهای داوطلب، 25 منطقه در بخش مرکزی همدان و شهرقهاوند، 250 کیلومتر از معابر و خیابان های پرتردد همدان، پایگاههای امدادونجات بین شهری و خودروهای امدادی گندزدایی شد.
وی اجرای طرح غربالگری در مبادی ورودی شهرها و معابر پر تردد را خاتمه یافته اعلام کرد اما از ادامه طرح فاصله گذاری وغربالگری در مراکز پرتجمع خبر داد و افزود: اعضای کانون طلاب جمعیت هلال احمر شهرستان همدان امروز با حضور در حوزه علمیه آخوند ملاعلی همدانی، طلاب این حوزه را تب سنجی وغربالگری کردند.
نانکلی، تولید 36 هزار لیتر مواد گندزدا را از دیگر اقدامات کانون طلاب این هلال احمر این شهرستان ذکر کرد و افزود: به همت اعضای این کانون، هم اکنون 20 هزار لیتر از این مواد در روستاها و مناطق کم برخوردار شهر همدان توزیع شده است. 
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان همدان همچنین به مشارکت اعضای کانون های دانشجویی این جمعیت با دانشگاه علوم پزشکی اشاره و اظهار کرد: چند نفر از این اعضا، ضمن دریافت آموزش های لازم در محل سامانه پاسخگویی به سوالات مردمی دانشگاه علوم پزشکی مستقر شده و به سوالات مردم دراین زمینه پاسخ می دهند.
 
فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *