جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

سه شنبه ، 13 خرداد 1399

از ضدعفونی منازل معلولان تا تولید 50 هزار ماسک در نیشابور

رئیس جمعیت هلال احمر نیشابور از ضدعفونی منازل، تب سنجی و اهدای بسته های بهداشتی به معلولان این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی؛ اسماعیل شاه بیکی رئیس جمعت هلال احمر نیشابور گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و نیاز قشر آسیب پذیر  به امکانات بهداشتی، با هماهنگی اداره بهزیستی شهرستان و انجمن معلولان، خدمات بهداشتی همچون ضدعفونی منازل، تب سنجی معلولان و خانواده آنها، اهدای بسته های بهداشتی شامل ماسک، دستکش، ماده ضدعفونی کننده و ارائه آموزشهای لازم جهت مقابله با ویروس کرونا برای این خانواده ها ارائه شد.
به گفته شاه بیکی، از دهم اسفند 98 در ورودی شهرها، هفت ایستگاه بازرسی سلامت با حضور جوانان، داوطلبان و نجاتگران فعالیت خود را آغاز کردند که 2 ایستگاه اصلی در پلیس راه نیشابور و ایستگاه راه آهن و پنج ایستگاه به همت خانه های هلال در روستای دیزباد بالا، روستای اسحق آباد، روستای حمیدآباد، شهر قدمگاه و شهر خرو، پایش سلامت و تب سنجی، ضدعفونی خودروها، ارائه آموزش های لازم  و همچنین توزیع اقلام بهداشتی و بروشور به هموطنان عزیز را برعهده داشتند.
رئیس جمعیت هلال احمر نیشابور گفت: با توجه به شرایط جوی نا مساعد در فروردین ماه، بیش از 600 نفر از اعضای شعبه به صورت شبانه روزی در اجرای طرح فعالیت داشتند و بیش از 190 هزار نفر از هموطنان عزیز از خدمات ارائه شده بهره مند شدند.
 
غربالگری کارکنان ادارات و مشاغل حساس به همت جمعیت هلال احمر نیشابور
 غربالگری و پایش سلامت کارکنان ادرات مختلف و مشاغل حساس به همت داوطلبان و تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر نیشابور انجام شد.
رئیس جمعیت هلال احمر نیشابور گفت: ضرورت ارائه آموزش های لازم برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا برای کارکنان ادارات مختلف بسیار احساس می شود به همین منظور جمعی از داوطلبان و اعضای تیم واکنش سریع شعبه با حضور در اماکن مختلف شامل بانکها، مجتمع کشت و صنعت هلال، نمایندگی ایران خودرو و پایانه کامیون داران، اصناف حساس مانند سوپر مارکت ها، قصابی ها و...  نسبت به غربالگری و تب سنجی بیش از 3000 نفر از متصدیان و مراجعین به این مکان ها اقدام کردند.
 
آموزش های مقابله با کرونا در نانوایی ها و قنادی‌های نیشابور
در پی همه گیر شدن ویروس کرونا و با توجه به مراجعه بیشتر همشهریان به مکان هایی همچون نانوایی برای رفع نیاز خود، جمعی از جوانان شعبه با حضور در 22 نانوایی سطح شهر و 18 قنادی ضمن غربالگری و پایش سلامت کارکنان نانوایی نسبت به ارائه آموزش های لازم در خصوص این مکان به کارکنان و همشهریان عزیز و نصب برشور آموزشی اقدام کردند.
 
آغاز به کار خط تولید ماسک یکبار مصرف به همت داوطلبان هلال احمر نیشابور
شاه بیکی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت آمادگی برای پیشگیری و مقابله با آن و از سویی کمبود ماسک مورد نیاز بویژه در سطح پایگاههای امدادونجات، عوامل عملیاتی و پرسنل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی، کارگاه تولید ماسک ایزوله یکبار مصرف با حضور داوطلبان مجرب شعبه در دو شیفت آغاز به کار کرده که با تلاش این عزیزان روزانه ۵۰۰ ماسک تولید می شود که تا روز 18 فروردین ماه بیش از 50 هزار ماسک از این طریق تولید و توزیع شده است.
 
آموزش چهره به چهره برای شهروندان در محل جایگاه های سوخت 
نجاتگران جمعیت هلال احمر نیشابور با حضور در جایگاه های سوخت شهرستان و با توجه به اینکه امکان انتقال ویروس کرونا در این مکان ها بیشتر است، نسبت به پخش بروشور نکات مهم و ضروری پیشگیری از ویروس کرونا و همچنین آموزش چهره به چهره جهت رعایت نکات بهداشتی در هنگام سوخت گیری اقدام کردند.

 

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *