توزیع 37 هزار بسته بهداشتی میان بیماران خاص و هزار بسته غذایی میان نیازمندان در استان فارس

مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس از آغاز توزیع 37 هزار بسته بهداشتی بین بیماران خاص و هزار بسته غذایی ویژه نیازمندان در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان و در قالب پویش دست یار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس، حسین درویشی در حاشیه آئین نمادین توزیع بسته های بهداشتی و غذایی بین بیماران خاص و اقشار نیازمند استان، گفت: با اجرای مراحل اول و دوم پویش دست یار، طرح حمایتی سازمان داوطلبان برای مساعدت به اقشار آسیب پذیر جامعه با همکاری خیرین فارس همزمان با ماه مبارک رمضان، در مجموع 10 هزار و 670 سبد غذایی بین جامعه هدف در سراسر استان توزیع شد.

درویشی به اجرای مرحله سوم و پایانی پویش دست یار در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان و همزمان با ایام عید سعید فطر اشاره کرد و افزود: در قالب طرح مشترک جمعیت هلال احمر و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر توزیع بسته های بهداشت فردی بین بیماران خاص به منظور کمک به پیشگیری از ابتلای این دسته از بیماران به بیماری کرونا، در استان فارس نیز از ابتدای خرداد ماه جاری تعداد 37 هزار بسته بهداشتی به دانشگاه های علوم پزشکی شیراز، لارستان، جهرم، گراش و فسا تحویل داده شد.

او محتوای بسته های بهداشت فردی بیماران خاص را 10 عدد ماسک و یک محلول 250 سی سی ضد عفونی اعلام کرد و گفت: این بسته ها جهت توزیع بین بیماران مبتلا به  MS، EB، CF، MPS، SMA، هموفیلی، سرطان، تالاسمی، دیالیز صفاقی و همودیالیز به دانشگاه های علوم پزشکی شهرستان ها تحویل داده شد تا از طریق مراکز درمانی، بیمارستان ها و انجمن های حمایتی توزیع شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس همچنین از تهیه و بسته بندی هزار بسته غذایی به ارزش مجموع سه میلیارد ریال از طریق حوزه ستادی خبر داد.

به گفته درویشی این بسته ها شامل 10 کیلوگرم برنج مرغوب، شکر، عدس، تن ماهی، چای درجه یک، مایع روغن خوراکی و سرخ کردنی، ماکارونی، سویا و رب گوجه فرنگی است.

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *