جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

چهارشنبه 25 تیر 1399

بهره‌مندی ۲۲۰۰ روستایی در طبس از خدمات کاروان‌های سلامت هلال در یک سال گذشته

رئیس جمعیت هلال احمر طبس گفت: سال گذشته خدمات بهداشتی و درمانی کاروان های سلامت به بیش از 2200 نفر از روستاییان در مناطق محروم طبس ارائه شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، جعفر حسن پور، با اشاره به نقش موثر فعالیت تیم های سلامت در مناطق محروم بیان کرد: فعالیت داوطلبانه این کاروان ها علاوه بر افزایش سطح سلامت روستاییان باعث ارتقاء روحیه ایثار، خودباوری و استقلال در داوطلبان می شود.
وی افزود: سال گذشته 2200 نفر از روستاییان در مناطق مختلف طبس از خدمات کاروان های سلامت بهره مند شده اند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان طبس با بیان اینکه فعالیت این کاروان ها همواره ادامه داشته و در موقعیت های مختلف به مناطق محروم اعزام می شوند، گفت: اعزام تیم سلامت به روستای عرب آباد بخش دیهوک از جمله اقدامات انجام شده در سال جاری بوده است.
حسن پور با بیان اینکه تیم سلامت هلال احمر با همکاری شبکه بهداشت و درمان به مدت یک روز به این منطقه اعزام شد، گفت: این کاروان با مشارکت 6 نفر شامل پزشک، کارشناس مامایی، بهورز، مربی امداد و نجاتگران داوطلب هلال احمر به ارائه خدمات پرداختند.
رئیس جمعیت هلال احمر طبس ویزیت رایگان، آموزش، غربالگری فشار خون و توزیع داروی رایگان را از جمله اقدامات این تیم عنوان کرد و افزود: با توجه به فعالیت ویروس کرونا در استان، ضدعفونی محیط عمومی از دیگر اقدامات این کاروان بود.
 وی بیان کرد: در مجموع ۵۵ نفر از اهالی روستا از خدمات رایگان بهداشتی و درمانی کاروان سلامت بهره مند شدند.
فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *