جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

دوشنبه 16 تیر 1399

آموزش همگانی مجازی مقابله با کرونا توسط هلال‌احمر خراسان رضوی

معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال خراسان رضوی گفت: از تاریخ 2 اسفندماه که کرونا در ایران مثبت شد، جمعیت هلال احمر برخی از فعالیت های آموزشی خود را به صورت غیرحضوری از طریق فضای مجازی انجام داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از خبرگزاری سلامت، معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال خراسان رضوی در مورد خدمات درمانی و توانبخشی این استان گفت: ما در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از زمانی که شیوع کرونا هنوز در ایران رشد نداشت، بحث های آموزش همگانی را در این استان در دستور کار قرار دادیم.

او افزود: در راستای اطلاع رسانی، در فضای مجازی و همچنین به صورت دوره های حضوری آموزش های همگانی در مورد کرونا انجام شد.  

معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال خراسان رضوی گفت: از تاریخ ۲ اسفندماه که کرونا در ایران مثبت شد، جمعیت هلال احمر برخی از فعالیت های آموزشی خود را به صورت غیرحضوری از طریق فضای مجازی انجام داد.

ذاکر ادامه داد: بیمارانی که برای توانبخشی به این مرکز مراجعه کردند، توسط تیم هلال احمر با تب سنجی غربالگری می شدند، همچنین به پرسنل هلال احمر هم بحث های آموزشی ضمن خدمت ارائه شد. همچنین وسایل تجهیزات حافظت فردی مانند ماسک، شیلد، دستکش و لباس یکسره در اختیار این پرسنل قرار گرفت.

معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال خراسان رضوی افزود: در روزهای اوج شیوع کرونا ما پذیرش حضوری بیماران را تا بعد از فروردین ماه تعلیق کرده و بیمارانی که کارهای آنها نیمه کاره مانده بود را تکمیل کردیم. همچنین برخی از بیماران اورژانسی را در این زمان پذیرش کردیم.

به گفته ذاکر، بعد از تعطیلات نوروز تنها شیفت صبح در این مرکز توانبخشی دایر شد و با غربالگری و رعایت پروتکل های بهداشتی بحث پذیرش بیماران در دستور کار قرار گرفت.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *