دیدار مدیر عامل و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه هلال احمر اردبیل با امام جمعه شهرستان خلخال

امام جمعه خلخال گفت: مردم به جمعیت هلال احمر اعتماد و اعتقاد دارند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، حجت الاسلام کریم اسدی روز گذشته در سفر مدیرعامل و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر به شهرستان خلخال با بیان این مطلب افزود: خدمت در جمعیت هلال احمر توفیق الهی است و انسان باید زمینه های توفیق را خودش ایجاد کند.
اسدی افزود: خدمات دهی جمعیت هلال احمری‌ها باقیات‌ صالحات و صدقه جاری است.
وی با اشاره به اینکه حیات و ممات انسان در یک لحظه اتفاق می افتد، گفت: شهرستان خلخال حادثه خیز است و جمعیت هلال احمر در همه حوادث یاریگر مردم بوده است و این رفتار و خدمت رسانی قابل تقدیر می باشد.
حجت الاسلام سید علی فاطمی نیا مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اردبیل هم گفت: جمعیت هلال احمر هر جا صدای کمک خواهی هموطنان را شنیده است، آستین همت بالا زده و به مردم خدمت کرده است.
وی ادامه داد: نقش جمعیت هلال احمر در کنترل بیماری کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی پررنگ و تاثیرگذار بوده و غسل و کفن کردن اموات کرونایی نیز توسط طلاب جهادی انجام پذیرفت. 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل هم گفت: در زمان شیوع ویروس کرونا برای اعضای داوطلب و پرسنل جمعیت دوره های آموزش مجازی برگزار شده است.
معبودی افزود: آموزش مردم در شبکه های اجتماعی، انعکاس اینفوگرافی استانی در کانال های مجازی استان، انعکاس مطالب آموزشی و اینفوگرافیک در کانال های مجازی استانی، فراخوان جذب کمک های نقدی و غیر نقدی از طریق صدا و سیمای مرکز اردبیل، خبرگزاری ها و شبکه های مجازی استان هم در راستای ماموریت آموزشی جمعیت هلال احمر در بحث کرونا انجام شده است.
وی با بیان اینکه ۳۸ خانه هلال در روستاهای استان فعال هستند و قصد داریم امسال این خانه ها را گسترش دهیم، ادامه داد: گسترش خانه های هلال باعث تربیت نیرو، سازماندهی بیشتر و امدادرسانی بهتر می شود تا بتوانیم در لحظات اولیه حوادث خود امدادی را انجام بدهیم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: با شروع به کار خانه های هلال، آن ها را با اقلام امدادی اولیه تجهیز خواهیم کرد تا در زمان حادثه قبل از رسیدن نیروهای امدادی و در زمان طلایی اولیه به امدادگری و نجات همدیگر بپردازند.
معبودی با اشاره به شعار «هر خانواده یک امدادگر»، تنها با آموزش به اقشار مختلف جامعه محقق شدنی است، افزود: آموزش در محلات، روستاها، مراکز شهر، ادارات، مراکز نظامی و آموزشی نیز از برنامه ریزی های اصلی جمعیت می باشد زیرا بر این باور هستیم که آموزش می تواند سطح آگاهی ها را بالا برده و در زمینه خودامدادی و کاهش خسارات در زمان بحران مثمر ثمر واقع شود.
وی افزود: جمعیت هلال احمر برای برگزاری دوره های آموزشی در هر نهاد و هر منطقه ای که نیاز به آموزش داشته باشد اعلام آمادگی می کند.
فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *