برگزاری دوره توان افزایی کوهستان در استان کرمان

دوره توان افزایی کوهستان ویژه امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر کرمان و راین با هدف افزایش آمادگی جسمانی و مهارت های امدادی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در خط مقدم امدادونجات به عنوان اولین کسانی که در حوادث حضور می یابند، آمادگی و مهارت امدادی آنان حائز اهمیت است.

برگزاری دوره های توان افزایی و بازآموزی یکی از برنامه های بسیار مهم و مستمر برای نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر است که نجاتگران و امدادگران شهرستان کرمان و راین با برگزاری این دوره ها توان امدادی و آمادگی جسمانی خویش را ارتقا می دهند.

دوره توان افزایی کوهستان در کرمان برگزار شد 

هادی سلطانی سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان گفت: این دوره با حضور 25 نفر از نجاتگران تیم امدادونجات کوهستان با هدف افزایش آمادگی جسمانی و مهارت های امدادی و عملیاتی در حوادث کوهستان در محل کوه های صاحب الزمان کرمان برگزار شد.

وی با اشاره به ارائه تعاریف و مطالب مربوط به کوه و ایمنی در کوهستان در این برنامه آموزشی افزود: در این دوره توان افزایی نجاتگران ضمن مرور بر آموخته ها، نقاط ضعف خود را برای خدمت رسانی بهتر و پاسخگویی مناسب در حوادث نیز رفع کردند.

 برگزاری کارگاه باز آموزی ابزار شناسی نجات در فضاهای معلق در راین

مسئول دفتر نمایندگی هلال احمر راین گفت: کارگاه باز آموزی ابزارشناسی نجات در فضاهای معلق با حضور 10 نفر از نجاتگران و امدادگران هلال احمر راین برگزار شد.

کامبیز محمدی با اشاره به هدف برگزاری این دوره با هدف توانمندسازی و افزایش مهارت‌های امدادی افزود: نجاتگران و امدادگران در این برنامه آموزشی و مهارتی، مباحث ابزارشناسی، طراحی کارگاه‌های نجات، گره‌ها و تجهیزات تخصصی نجات در ارتفاع را مرور و تمرین کردند.

گفتنی است، کرمان و راین به دلیل دارا بودن مناطق کوهستانی گردشگری و تفریحی، سالانه افراد زیادی گردشگر و کوهنورد به این مناطق صعود می کنند که تیم های امدادونجات جمعیت هلال احمر در زمان وقوع حوادث کوهستانی رهاسازی، تثبیت، انتقال مصدومین و گرفتار شدگان در ارتفاعات و چاه های عمیق را امدادرسانی می کنند.

 

 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *