مشارکت بخشداران و دهیاران برای راه اندازی خانه های هلال در روستاهای اردبیل

فرماندار شهرستان خلخال گفت: بخشداران و دهیاران برای راه اندازی خانه های هلال در روستاها باید مشارکت و همکاری کنند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، فریدون بابایی افزود: خانه های هلال جزء ضروریات‌ است و باید شبکه امدادرسانی را گسترش داد.
بابایی گفت: نزدیکی افراد آموزش دیده به محل حادثه سبب می شود امدادرسانی زودتر انجام شود و از طرف دیگر مسئولیت پذیری افراد را تقویت می کند.
وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر استان اردبیل در تمام حوادث در کنار مسئولان و مردم بوده است، گفت: اعضای جمعیت هلال احمر با اعتقادات خاص و با علاقه و مردم دوستی کار می کنند.
فرماندار شهرستان خلخال گفت: در زمان شیوع ویروس کرونا اعضا، کارکنان و داوطلبان جمعیت هلال احمر با قبول ریسک خطرات احتمالی اقدام غربالگری، توزیع بسته های بهداشتی، ضدعفونی، ماسک و کمک مومنانه کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل هم گفت: اجرای دست یار به منظور جذب کمک های نقدی و غیر نقدی جهت تامین نیازمندی های هموطنان متاثر از ویروس کرونا، توزیع بسته های بهداشتی در روستاها و مناطق محروم و اجرای طرح حمایت از بیماران خاص(سرطانی، کلیوی، ام اس، تالاسمی و هموفیلی) جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا با تامین اقلام و بسته های بهداشتی از اقدامات این جمعیت در زمان شیوع ویروس کرونا بوده است.
معبودی افزود: برپایی ۱۳ ایستگاه سلامت در مبادی ورودی و خروجی استان، تب سنجی و غربالگری و ارجاع افراد مشکوک به ویروس کرونا به مراکز درمانی، اجرای طرح کسا (آموزش غیر حضوری به خانواده های سالمندان، حمایت و دلجویی از سالمندان، ضدعفونی کردن منازل سالمندان، ایجاد ارتباط تلفنی با سالمندان و خانواده های آنان)، اجرای طرح مجیر (ارائه خدمات و انجام کارهای خارج از خانه برای خانواده های در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا توسط اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر استان اردبیل)، اجرای طرح ابتکاری استانی《در خانه بمانیم 》با موضوع های نقاشی، عکس، ساخت اوریگامی، هنرهای صنایع دستی و ... از طریق شبکه های اجتماعی هم توسط جمعیت هلال احمر استان اردبیل انجام شده است.
وی با بیان اینکه ۳۸ خانه هلال در روستاهای استان فعال هستند و قصد داریم امسال این خانه ها را گسترش دهیم، ادامه داد: گسترش خانه های هلال باعث تربیت نیرو، سازماندهی بیشتر و امدادرسانی بهتر می شود تا بتوانیم در لحظات اولیه حوادث خود امدادی را انجام بدهیم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: با شروع به کار خانه های هلال، آن ها را با اقلام امدادی اولیه تجهیز خواهیم کرد تا در زمان حادثه قبل از رسیدن نیروهای امدادی و در زمان طلایی اولیه به امدادگری و نجات همدیگر بپردازند.
معبودی با اشاره به شعار «هر خانواده یک امدادگر»، تنها با آموزش به اقشار مختلف جامعه محقق شدنی است، افزود: آموزش دوره های مختلف توسط جمعیت هلال احمر استان اردبیل برنامه ریزی شده و در طول سال برگزار می شود.
وی ادامه داد: آموزش در محلات، روستاها، مراکز شهر، ادارات، مراکز نظامی و آموزشی نیز از برنامه ریزی های اصلی جمعیت می باشد زیرا بر این باور هستیم که آموزش می تواند سطح آگاهی ها را بالا برده و در زمینه خودامدادی و کاهش خسارات در زمان بحران مثمر ثمر واقع شود.
معبودی افزود: هر نهاد و هر منطقه ای نیاز به آموزش داشته باشد، جمعیت هلال احمر برای برگزاری دوره های آموزشی در آن جا اعلام آمادگی می کند.
فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *