امروز جمعه  ۳۱ شهريور ۱۴۰۲

امدادرسانی به بیش از 2 هزار نفر  در حوادث هفته گذشته

جمعیت هلال‌احمر در اطلاعیه‌ای با اشاره به پوشش 1138 حادثه در هفته گذشته، از امدادرسانی به 2066 نفر در این حوادث خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ اطلاعیه جمعیت هلال‌احمر به شرح زیر است:

  1. طی هفته گذشته و از 18 تا 24 شهریور 1402 در سطح کشور، 1138 مورد عملیات و خدمات امداد و نجات به ثبت رسیده است که نسبت به هفته قبل خود، شاهد کاهش 29 درصدی در عملیات و خدمات امداد و نجات هستیم. بر پایه اطلاعات ثبت شده طی هفته گذشته با حضور نجاتگران جمعیت هلال احمر به 2066 نفر خدمات امداد و نجات ارائه شد، 599 مصدوم و بیمار در سوانح مختلف به مراکز درمانی منتقل، 948 مصدوم و بیمار در محل حادثه خدمات درمانی پیش بیمارستانی را دریافت کردند. طی این مدت زمان، 223 نفر آسیب دیده و در راه مانده اسکان اضطراری یافتند.
  2. بیشترین عملیات امداد و نجات در استان‌های مازندران با 173 عملیات، اصفهان با 92 عملیات و گیلان با 48 عملیات بوده است.
  3. با شروع طرح تابستانی از روز نخست تیرماه، عملیات دریایی، در لیست ارائه خدمات امدادی جعیت هلال‌احمر قرار گرفت. طی هفته گذشته در محیط‌های آبی 7 استان کشور، 114 مورد عملیات نجات و امداد توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر به انجام رسیده است که طی این مدت 47 نفر نجات یافته و به مناطق امن، 11 نفر از مصدومین به مراکز درمانی منتقل و 560 نفر در محل حادثه درمان شدند. بیشترین عملیات امداد و نجات در استان‌های مازندران (به دلیل انجام طرح کاهش غریق) با 98 عملیات و گیلان (به دلیل انجام طرح کاهش غریق) با 11 عملیات بوده است.
  4. از 18 تا 24 شهریور 1402 در ارتفاعات کوهستانی و مناطق جنگلی 22 استان کشور، 67 مورد عملیات امدادونجات توسط نجاتگران جمعیت هلال‌احمر به انجام رسیده است که طی این مدت زمان، 69 نفر نجات یافته و به مناطق امن انتقال، 20 نفر از مصدومین به مراکز درمانی انتقال و 8 نفر در محل حادثه درمان شدند. انجام عملیات امدادی در ارتفاعات کوهستانی و مناطق جنگلی نسبت به هفته گذشته، 6 درصد افزایش داشته است. بیشترین عملیات امدادونجات در استان‌های فارس با انجام 10 عملیات، مازندران با انجام 8 عملیات و تهران، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد هر کدام با انجام 5 عملیات بوده است.
  5. شهروندان توجه داشته باشند که در ایام تابستان از سفر به مناطق صعب العبور و ناشناخته کوهستانی و جنگلی و سفرهای فردی و تک‌نفره پرهیز کنند. هموطنان در صورت بروز هرگونه حادثه در مناطق جنگلی، کوهستان و جاده‌ای می‌توانند با شماره ۱۱۲ هلال احمر تماس بگیرند. امدادگران هلال‌احمر به‌صورت ۲۴ ساعته آماده خدمات‌رسانی به هموطنان هستند. همچنین برای دریافت آموزش‌های اولیه درباره امدادرسانی در حوادث، با مراجعه به سایت آموزش جمعیت هلال‌احمر khadem.ir نکات و موارد لازم را فراگیرند.
مشاهده ۲۱۰
/
۱۴۰۲/۰۶/۲۶- ۱۱:۰۲
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه