امروز چهارشنبه  ۱۵ آذر ۱۴۰۲

نجات فرد سقوط کرده از ارتفاعات دره گاهان تفت

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد از سقوط یک نفر در ارتفاعات دره گاهان و نجات توسط تیم کوهستان و واکنش سریع هلال احمراستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ سید مهدی حسینی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: گزارش سقوط یک فرد 51 ساله از ارتفاعات دره گاهان تفت در منطقه دره لاخشک از طریق نیروی انتظامی‌به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات (eoc) هلال احمر استان اعلام شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد افزود: عوامل نجات پایگاه امداد و نجات کوهستان و تیم واکنش سریع هلال احمر با  یک دستگاه خودرو کمک دار سبک، تجهیزات و ست کامل کوهستان  به محل حادثه اعزام شدند و فردی را که از صخره سقوط کرده بود نجات دادند.

حسینی افزود: فرد مصدوم که از  زانو و ناحیه کف پا دچار تروما شده بود با تلاش امدادگران با تجربه کوهستان و پس از عملیات نجات و تثبیت در بسکت، به پایین کوه انتقال و تحویل عوامل اورژانس و به اولین مرکز درمانی انتقال داده شد.

وی گفت: از شهروندان انتظار داریم نکات ایمنی را با توجه به وضعیت منطقه و حوادث متعددی که در کوهستان اتفاق افتاده رعایت کنند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد در پایان خاطرنشان کرد : در صورت بروز هرگونه حادثه، شهروندان با شماره 112 مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر تماس بگیرند تا در صورت لزوم، نیروهای امدادی در حداقل زمان به محل اعزام شوند و اقدامات لازم برای نجات مصدومان را انجام دهند.

0
/
۱۴۰۰/۰۳/۲۹- ۱۱:۴۷
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است