امروز جمعه  ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

نجات 12 شهروند از سیلاب استان فارس/امدادرسانی به ۱۹۳۹ نفر حادثه دیده

حسین درویشی گفت: نیروهای امداد و نجات هلال احمر استان فارس با تلاش شبانه روزی به سیل زدگان جنوب و جنوب غربی استان امداد رسانی کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان فارس؛ حسین درویشی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس گفت: در پی وقوع سیل در شهرستان‌های جنوبی استان و درخواست امدادرسانی فوری شبانه در پنج شهرستان لامرد، لار، گراش، مهر و اوز، نیروهای امدادی این جمعیت که از قبل در حالت آماده باش کامل قرار داشتند به مناطق درگیر سیل اعزام و نسبت به امداد رسانی اقدام کردند.

درویشی با بیان این که در پی طغیان رودخانه فصلی لامرد سه خودرو همراه با ۹ سرنشین در سیل گرفتار شده بودند افزود: نیروهای امدادی هلال احمر از دو شهرستان لامرد و مهر فورا به منطقه اعزام و پس از تلاش مستمر موفق به نجات جان هشت تن از هم استانی‌ها شدند. متاسفانه در این بین یکی از سرنشینان خودروهای گرفتار فوت شده بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس همچنین از نجات شش خودرو گرفتار در سیلاب در شهرستان لامرد خبر داد و بیان کرد: متاسفانه در پی وقوع سیل در داراب نیز یکی از شهروندان این شهرستان جان خود را از دست داد.

وی خاطرنشان کرد: تمامی نیروهای امدادی هلال احمر استان فارس در تمام شعب این جمعیت در حال امدادرسانی به حوادث مختلف سیل و آبگرفتگی هستند و این فعالیت ها تا پایان کامل امدادرسانی به هم استانی‌های عزیز ادامه خواهد یافت.

درویشی تصریح کرد: ۱۷ شهرستان سپیدان، ارسنجان، ممسنی، قیر کارزین، رستم، شیراز، اقلید، فیروز آباد، لامرد، داراب، استهبان، جهرم، زرین دشت، فسا، لارستان، نی ریز و خرامه درگیر سیلاب و آبگرفتگی هستند و تاکنون به 490 خانوار و 1939 حادثه دیده امدادرسانی شده است. همچنین برای 27 نفر اسکان اضطراری فراهم شد و به 85 خودروی گرفتار در آبگرفتگی معابر امدادرسانی و 90 منزل نیز از سیل استان فارس متاثر که تخلیه آب از آن‌ها با موفقیت انجام شد.

در این ماموریت ها 392 نیروی هلال احمر و 82 خودروی عملیاتی به کار گرفته شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس در خصوص اقلام توزیع شده در میان سیلزدگان گفت: 14 دستگاه چادر، 110 تخته پتو، 31 عدد موکت، 1271 کیلوگرم نایلون، 14 عدد والور، 12 بسته غذایی، 140 کیلوگرم برنج، 19 بسته چای، 46 کیلوگرم حبوبات، 64 کیلوگرم قند و شکر و 201 قوطی کنسرو در میان سیلزدگان توزیع شده است.

مشاهده ۱۰۹
/
۱۴۰۰/۱۰/۱۳- ۰۸:۳۸
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است