امروز پنج شنبه  ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

سفیر نیکاراگوئه در تهران با دکتر کولیوند دیدار کرد

عصر روز گذشته ایساک لنین براوو، سفیر نیکاراگوئه در ایران با رئیس جمعیت هلال احمر دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ در جریان این دیدار سفیر نیکاراگوئه در تهران گفت: اقدامات هلال احمر در منطقه و جهان نمونه است و هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در ماه‌های اخیر دست آوردهای خوبی داشته است.

وی افزود: در همین راستا دولت و صلیب سرخ نیکاراگوئه علاقه مند است تا از تجربیات هلال احمر ایران استفاده کند. خوشبختانه روابط خوبی میان دولت های ایران و نیکاراگوئه وجود دارد و همکاری صلیب سرخ و هلال احمر دو کشور می‌تواند با توجه به مشترکات سیاسی که وجود دارد، نقطه عطفی در این خصوص باشد.

لنین براوو خاطرنشان کرد: کمیسیون‌هایی میان ایران و نیکاراگوئه تشکیل شده که در این بستر می‌توان همکاری‌های خوبی داشت. در بازدیدهایی که از توانمندی‌ها و مجموعه‌های هلال احمر صورت گرفت، ظرفیت های بالای هلال احمر به وضوح مشخص بود و علاقه مند هستیم تا از تجهیزات پزشکی هلال احمر ایران استفاده کنیم زیرا از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

سفیر نیکاراگوئه در تهران با اشاره به پیشینه همکاری‌های دو کشور گفت: پلی کلینیک ایران در نیکاراگوئه خدمات ارزنده و فراموش نشدنی به مردم ارائه کرده که نشان دهنده همدلی دو ملت است و امروز مردم ایران و نیکاراگوئه روابطی حسنه و برادرانه با یکدیگر دارند که می‌توانند در این مقطع زمانی آن را گسترش دهند.

همچنین در این دیدار دکتر پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ضمن اشاره به آمادگی جمعیت هلال احمر بر تداوم همکاری‌های فی ما بین، گفت: هلال احمر ایران اقدامات زیادی در حوزه‌های مختلف انجام می دهد و ظرفیت های بالایی دارد تا در قالب تفاهم نامه امضا شده بتواند همکاری خوبی با صلیب سرخ نیکاراگوئه داشته باشد.

وی افزود: جمعیت هلال احمر ایران می‌تواند در حوزه‌های تجهیزات پزشکی، نساجی، تولید دارو و بسته‌های غذایی نیز با صلیب سرخ نیکاراگوئه همکاری داشته باشد.

دکتر کولیوند ادامه داد: تربیت نیروی انسانی و آموزش یکی دیگر از زمینه‌های مهمی است که می‌توان بدون هیچ محدودیتی در این عرصه همکاری کرد و تجربیات متخصصین را به اشتراک گذاشت.

رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: امدادگران و نجاتگران ایرانی در سالیان اخیر با حوادث و سوانح مختلف رو به رو شده و سربلند از ماموریت های محوله بیرون آمده اند و به همین علت می‌توانند در حوزه آموزش و انتقال تجربیات در راستای مقابله با سیل و زلزله همکاری خوبی انجام داد. امروز جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف از جمله بهداشتی، درمانی و پزشکی به سطحی از توانمندی رسیده است که می‌تواند تعامل خوبی با مجموعه‌های مرتبط در کشور نیکاراگوئه داشته باشد.

 

تصاویر

مشاهده ۲۷
/
۱۴۰۱/۰۵/۱۰- ۰۹:۳۲
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است