امروز سه شنبه  ۱۴ آذر ۱۴۰۲

آموزش 5 هزار نیروی واکنش سریع در هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: 5 هزار نیروی واکنش سریع در هلال احمر تربیت می شوند تا در دور دست ترین نقطه کشور نیز بتوان بهترین خدمات را در سریع تر زمان ممکن ارائه داد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر پیر حسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر اظهار کرد: زلزله خیلی سخت نبود اما سیل پنج استان جنوبی و همینطور سیل در چند نقطه از تهران سیل بدی بود و علاوه بر خسارات جانی، خسارت خسارت مالی زیادی را نیز به افراد وارد کرد. در این عملیات بزرگترین محموله امدادی را که شامل ١٢٠ تن بود به سمت مناطق سیل‌زده در جنوب بارگیری کردیم و با همکاری و همدلی بین ما و عزیزان ارتش، سپاه و … امدادرسانی صورت گرفت که رضایت مندی مردم را نیز درپی داشت.

کولیوند با اشاره به حادثه متروپل که منجر به مرگ تعدادی از هموطنان شد گفت: در حادثه متروپل یک ساختمان ریزش کرده بود اما از نظر ابعاد اجتماعی، سیاسی و امنیتی عجیب و قابل بحث بود. آن جا از سویی شبکه‌های معاند نیز برای تخریب سنگ تمام گذاشتند اما قلم خبرنگاران قلم آن‌ها را شکست. شبکه‌های معاند بی‌انصافی کردند و اگر تلاش خبرنگاران نبود شاید آن‌ها می‌توانستند پیشتاز باشند.

وی در ادامه از طرحی برای تشکیل تیم واکنش سریع هلال احمر خبر داد و گفت: در دستور کار داریم که پنج هزار نفر را در نیرو های واکنش سریع داشته باشیم. از سوی دیگر نیز از سال ٩٢ به بعد تجهیزات را به روز نکردیم که مناقصه گذاشتیم ٩٠٠ دستگاه آمبولانس به ناوگان اضافه کنیم. از همه مهم‌تر تجهیزات امدادی و حفاظت فردی است که در حال تقویت این‌ها هستیم.

0
/
۱۴۰۱/۰۵/۲۳- ۲۲:۵۹
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است