امروز چهارشنبه  ۱۵ آذر ۱۴۰۲

14 استان کشور درگیر سیل و آبگرفتگی/ به بیش از 2 هزار نفر امدادرسانی شد

رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر از امدادرسانی به بیش از 2 هزار و 276 نفر متاثر از سیل و آبگرفتگی در 4 روز گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ مهدی ولی ور گفت: ١٤ استان (اصفهان،بوشهر،تهران،چهارمحال و بختیاری،خراسان رضوی،خراسان شمالی،خوزستان،سمنان،فارس،کرمان،کهگیلویه و بویراحمد،گلستان،لرستان و یزد) از ١٠ لغایت ١٤ آبان تا ساعت ٦صبح متاثر از بارش شدید باران و وقوع سیل و آبگرفتگی بودند.

وی با بیان اینکه امدادگران هلال احمر در ٤٠ شهرستان شامل ٧٣منطقه (شهر:١١، روستا:٣٨، عشایرنشین:٢١، محور:٣)به شهروندان متاثر امدادرسانی کرده‌اند، افزود: به 2 هزار و 276 نفر در چهار روز گذشته امدادرسانی شده، ٣نفر به مناطق امن منتقل شده و ١٣٠نفر اسکان اضطراری داده شده اند.

رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر گفت: ٨٢ تیم عملیاتی شامل ٣٥٣ امدادگر و نجاتگر در عملیات امدادرسانی به متاثران از سیل و آبگرفتگی مشارکت داشتند و ٤١واحد تخلیه آب از منازل مسکونی، ٢٨دستگاه چادر، ١٠١١تخته پتو، ٤٢٥تخته موکت، ٢٢٠٧کیلوگرم نایلون، ٧٨شعله والور، ٢٦٧بسته بسته غذایی، ٤٩٤قوطی کنسروجات، ٢٠٠قرص نان، ١٣٨کیلوگرم حبوبات، ٨٩کیلوگرم قندوشکر، ١٠٠کیلوگرم برنج بین حادثه‌دیدگان توزیع شد.

وی در پایان اضافه کرد: امدادرسانی در استان‌های فارس،بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد ادامه دارد.

0
/
۱۴۰۱/۰۸/۱۴- ۰۹:۱۰
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است