امروز سه شنبه  ۱۴ آذر ۱۴۰۲

غنچه‌های هلال: با کره زمین مهربان باشیم

ساده‌سازی مفاهیم مرتبط با تغییرات اقلیمی و آگاه‌سازی کودکان از اثرات آن، موضوع اصلی مسابقه نقاشی غنچه‌های هلال بود که روز گذشته به مناسبت هفتاد و پنجمین سالروز تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در محوطه ساختمان صلح برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ روز یکشنبه، همزمان با نخستین روز از اجلاس جهانی تغییرات اقلیمی (COP27) در بندر شرم‌الشیخ مصر، کودکان عضو کانون‌های غنچه‌های هلال سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با حضور در محوطه ساختمان ستادی هلال احمر در تهران به کشیدن نقاشی پرداختند. این برنامه فرهنگی به مناسبت هفتاد و پنجمین سالروز تاسیس سازمان جوانان هلال احمر انجام شد اما موضوع محوری در نقاشی‌های غنچه‌های هلال، تغییرات آب‌وهوایی و همدلی انسان‌ها برای جلوگیری از گرمایش زمین بود.

کوشا گلکار عضو داوطلب و مربی کانون غنچه‌های هلال در این‌باره توضیح داد: در این برنامه با ساده‌سازی مفاهیم، کودکان نقاشی‌های با موضوع کمک به طبیعت، کمک به حیوانات و حفظ منابع آب کشیدند و جمله محوری آن « با کره زمین مهربان باشیم» بود.

گلکار ادامه داد: به بچه‌ها توضیح دادیم که گرمایش زمین چه تبعاتی دارد و با استفاده از وسایل کمک آموزشی مثل اطلس حیوانات، اطلس سه بعدی جهان و کره جغرافیایی مطالبی مناسب سن آن‌ها مطرح شد.

او افزود: این غنچه‌های هلال با مفاهیمی همچون بحران موادغذایی، بی‌آبی و خشکسالی آشنا شدند تا خود و خانوده را در مسیر مهربانی با زمین به جلو ببرند.

گفتنی‌است؛ آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد به تازگی اعلام کرده بود « مبارزه با تغییرات آب و هوایی، مسئله مرگ یا زندگی برای امنیت امروز و بقای فردای ماست»

تصاویر

0
/
۱۴۰۱/۰۸/۱۶- ۱۲:۱۰
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است