امروز پنج شنبه  ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

‎استقرار پزشکان هلال‌احمر در 65 هتل محل اسکان زائران حج تمتع

‎رئیس مرکز‌ پزشکی‌حج و زیارت جمعیت هلال احمر‌ از‌ حضور و استقرار پزشکان در 65 هتل محل اسکان زائران ایرانی حج تمتع در عربستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛دکتر سیدعلی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در برنامه مثبت سلامت سیما  با اشاره به وظیفه اصلی مرکز پزشکی حج و زیارت که ارائه خدمات  بهداشتی و درمانی در کشور های زیارتی است، گفت: امسال87 هزار و 550 نفر زائر ایرانی و عوامل اجرایی به سرزمین وحی اعزام خواهند شد و سهم کادر درمان و بهداشت  در حج امسال حدود ۴۲۰ نفر است که در طول مدت حضور زائران در سرزمین وحی، خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌دهند.

مرعشی به ملزومات و وسایل ضروری که زائران باید به  همراه داشته باشند اشاره کرد و افزود: افرادی که از عینک و سمعک استفاده می‌کنندحتما یک عدد اضافه همراه خود داشته  باشند تا ور طول این سفر معنوی بامشکلی مواجه نشوند.

رئیس مرکز پزشکی حج  و زیارت هلال احمر افزود: امسال موسم حج در فصل گرم تابستان برگزار می‌شود و لازم است که زائران لباسهای نخی ورنگ روشن همراه خود داشته باشند و استفاده از مایعات، کلاه، کفش مناسب و لوازم ضروری خود را در حین این سفر فراموش نکنند.

مرعشی افزود: درمانگاه‌های هلال احمر در مکه و مدینه آمادگی کامل برای ارائه خدمات  دارو و درمانی دارند و پزشکان هلال‌احمر در 65 هتل محل اسکان زائران برای ارائه خدمات  لازم به   حضور دارند.

گفتنی است؛ باتوجه  به اینکه تعدادی از زائران ممکن ادارای بیماری‌های زمینه  ای و مزمن باشند حتما دارو های مصرفی خود را 1.5 برابرحداقل  مدت زمان  حج  هم راه  خود داشته  باشند.

مشاهده ۲۷۸
/
۱۴۰۲/۰۳/۰۲- ۲۰:۰۶
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه