امروز جمعه  ۳۱ شهريور ۱۴۰۲

ویزیت رایگان بیماران پوستی در سربیشه

کودکان روستاهای محروم «لجنگ و کلاته بلوچ» در خراسان جنوبی با دستان خیران بذر مهربانی را به گل نشاندند و با درمان بیماری پوستی، طعم خوش زندگی را به ذائقه چشاندند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ امروزه محرومیت روستاهای خراسان جنوبی بر کسی پوشیده نیست‌. مشکلاتی اعم از بی آبی، فقر و خشکسالی که پای معضلاتی مانند مسائل بهداشتی و بیماری‌های پوستی را به برخی از روستاها مانند «لجنگ و کلاته بلوچ» از توابع شهرستان سربیشه باز کرده و قصه دنباله داری را در تاریخ این روستاها به رشته تحریر درآورده است.

حکایتی که با پادرمیانی رسانه‌ها شروع می‌شود و با بازیگری خیران و انسان‌های بزرگ در سریالی سراسر عشق و مهربانی به پیش می‌رود.

قصه از جایی آغاز می‌شود که در مرداد و تیرماه ۱۳۹۸ خبر «بیماری پوستی» کودکان محروم در برخی روستاهای خراسان جنوبی ازطریق رسانه‌ها به گوش پایتخت نشینان می‌رسد.

برخی با شنیدن این خبر به واسطه رسالت ذاتی خود قدم در روستا گذاشته و در پیرفع مشکلات بر می آیند. برخی دیگر اعم از «سید ناصر عمادی» هم با ندای دل و فارغ از جایگاه شان دل به کویر زده و بر زخم‌های کودکان محروم مرهم می‌گذارند.

خیری که به عنوان داوطلب هلال احمر و از هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران برای درمان بیماری پوستی کودکان قدم درروستاهای محروم خراسان جنوبی گذاشت و حالا چندمین سفرش به این استان را تجربه می‌کند.

این بار به دعوت از فرماندار سربیشه راهی مناطق محروم و دور افتاده «لجنگ و کلاته بلوچ» شده تا راه چاره ای برای رفع مشکلات پوستی کودکان این نقاط را بیاندیشد. نتیجه معاینات و تحقیقات این داوطلب هلال احمر و انسان دوست به دعاهای خیر مادرانی ختم می‌شود که سال‌ها رنج کودکانشان را تحمل کرده و اکنون شیرینی امید را به کام چشاندند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به حضور این متخصص پوست و پزشک بدون مرز جمعیت هلال احمر در روستاهای لجنگ و کلاته بلوچ، بیان کرد: این متخصص همزمان با فعالیت کاروان سلامت دندانپزشکی منتظران مهدی (عج) تهران در شهر درح، به ویزیت رایگان کودکان روستایی پرداخته است.

محمد علی کاوسی ادامه داد: همچنین برای تامین و ارسال داروهای ۲۰ نفر از بیماران پوستی برای شش ماه و پیگیری روند درمان اهالی روستا از جانب مدعوین قول مساعد داده شده است.

مشاهده ۲۹۹
/
۱۴۰۲/۰۳/۱۸- ۱۹:۱۶
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه