امروز جمعه  ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
در پی تخریب سد کاخوفکا در جنوب اوکراین و وقوع حادثه در این کشور انجام شد:

اعلام آمادگی هلال‌احمر ایران برای ‌ارسال کمک‌های بشردوستانه به اوکراین

رئیس جمعیت هلال‌احمر در نامه‌ای رسمی‌به رئیس صلیب سرخ اوکراین، با اشاره به حادثه تلخ تخریب سد کاخوفکا در جنوب این کشور و وقوع حادثه مناطق، برای اعزام تیم‌های امدادی و ارسال کمک‌های بشردوستانه به اوکراین اعلام آمادگی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ در متن نامه دکتر پیرحسین کولیوند خطاب به میکولا پولیش‌چوک رئیس صلیب سرخ اوکراین آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وقوع حوادث ناشی از انفجار سد عظیم "کاخوفکا" در جنوب کشور اوکراین، موجب شده است تا تعداد کثیری از ساکنان روستاهای اطراف آن، ناگزیر محل زندگی خود را ترک کنند و این حادثه تلخ بر زند‌گی و سلامت افراد بی‌گناه تاثیر گذاشته و خسارات بشردوستانه و زیست محیطی بسیاری در این منطقه به بار آورده است.

با توجه به مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران، مبنی بر نگاه‌ بشردوستانه از جمله حفاظت از جان افراد بی‌گناه و کاهش آلام آنان، جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران به عنوان نهادی بشردوستانه و عضوی از نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر، آمادگی خود را جهت هرگونه کمک به افراد آسیب‌دیده آن کشور و پیشگیری از به خطر افتادن جان این افراد اعلام می‌دارد.

لذا، این جمعیت آمادگی دارد تا در کوتاه‌ترین فرصت با اعزام نیروهای تخصصی امدادی، اقلام امدادی و زیستی مورد نیاز را برای کمک به مردم حادثه‌دیده در جنوب اوکراین ارسال نماید.

یادآور می‌شود که سد عظیم «کاخوفکا» در جنوب اوکراین بر رودخانه دنیپرو، که نیروهای اوکراین و روسیه را در منطقه جنگی جنوب اوکراین از هم جدا می‌کند، بنا شده است.

روز سه‌شنبه شانزدهم خرداد، سد نووا کاخوفکا، که در دوران اتحاد شوروی ساخته شده بود، و آب نیروگاه هسته‌ای شبه جزیره کریمه را تأمین می‌کرد، منفجر شد.

مشاهده ۴۳۵
/
۱۴۰۲/۰۳/۱۸- ۲۱:۰۴
/
تعداد بازدید:435 پنج شنبه 18 خرداد 1402 - 21:04
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه