امروز جمعه  ۳۱ شهريور ۱۴۰۲

‎نجات مادر و پسر 11 ساله‌اش از لبه پرتگاه/ عملیات ۸ ساعته امدادگران برای نجات مصدومان در ارتفاعات اسفراین

مدیرعامل هلال احمر خراسان شمالی از عملیات 8 ساعته نجات یک مادر و پسر که برای تفریح به ارتفاعات فرطان در اسفراین رفته و پس از سقوط در لبه پرتگاه گیر افتاده بودند، خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر_خراسان شمالی؛ ابوالفضل محبان مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: روز گذشته یک مادر و پسر 11 ساله‌اش برای تفریح و کوهنوردی به ارتفاعات فرطان در شهرستان اسفراین می‌روند اما به دلیل عدم آشنایی با این منطقه کوهستانی که خاکی و با شیب تند و صعب العبور است، گم شده و سپس در ارتفاعات دچار لغزش و سقوط می‌شوند اما در لبه یک پرتگاه گیر می‌کنند.

به گفته محبان، پسر 11 ساله با تلفنی که به همراه داشته، با خانواده تماس می‌گیرد و وضعیت را شرح می‌دهد اما اطلاعی از اینکه در کدام منطقه گرفتار شده، نداشته است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان شمالی افزود: با اعلام این گزارش به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری هلال‌احمر (EOC)، تیم امدادی شهرستان اسفراین و تیم واکنش سریع هلال احمر استان به محل حادثه اعزام شده و پس از ارزیابی اولیه محل حادثه، برای یافتن و نجات حادثه دیدگان برنامه ریزی کردند.

محبان افزود: نجاتگران جمعیت هلال احمر استان پس از ساعت‌ها جست‌وجو و یافتن این مادر و پسر که بر اثر سقوط مصدوم شده بودند، طی یک عملیات ۸ ساعته و با استفاده از ست کامل کوهستان موفق به انتقال ۲ حادثه‌دیده شدند.

وی در پایان تاکید کرد: لازمه تردد افراد در مسیر های کوهستانی شناسایی صحیح و کامل مسیر و همراه داشتن تجهیزات کوهستان است.

مشاهده ۳۰۲
/
۱۴۰۲/۰۶/۲۱- ۱۷:۱۹
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه