امروز سه شنبه  ۱۴ آذر ۱۴۰۲

خانه هلال روحانی شهید در آذربایجان شرقی افتتاح شد

با حضور حمید منجم، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان شرقی و حجت‌الاسلام والمسلمین روشن تن مدیر حوزه علمیه استان آذربایجان شرقی، خانه هلال روحانی شهید محمد تقی قویدل افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر _ آذربایجان شرقی؛ حجت الاسلام والمسلمین روشن تن ضمن تقدیر از همکاری جمعیت هلال‌احمر با گروه‌های جهادی حوزه علمیه در زمینه بسته‌های معیشتی، حمایت درمانی و آموزش های امدادی گفت: طلاب امدادگر آشنا به زبان کانون طلاب حوزه علمیه، در زلزله ترکیه آماده حضور و امدادرسانی به زلزله زدگان کشور ترکیه بودند.

وی در ادامه با بیان اینکه دومجموعه در همکاری‌های گذشته سابقه خوبی از تعاون را تجربه کرده اند افزود: حوزه علمیه آمادگی دارد خانه‌های هلال در سطح همه مدارس علمیه راه اندازی کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین روشن تن گفت: حوزه نسبت به قبل از انقلاب بصورت چشم‌گیری افزایش فعالیت داشته است. و نسبت به مسائل روز ماموریت هایش را تعریف می‌کند که در همین راستا با ارگانها و ادارات زیادی همکاری دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین واعظی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال‌احمر استان از گسترش ارتباطات با حوزه علمیه و افزایش تعداد ائمه جماعات حاضر در نمازهای جمعیت هلال‌احمر در دوره مدیریت دکتر منجم ابراز خرسندی کرده و افزود: در خصوص آمار حضور روحانیون در حوزه نمازجماعت و سایر حوزه‌های فرهنگی نسبت به قبل افزایشی بیش از ۱۰ برابری را شاهد بوده ایم.

دکتر حمید منجم مدیرعامل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ما جمعیتیم و ظهور و بروز ما وابسته به مردم است بیان داشت: تمامی موفقیت های حاصله در جمعیت مرهون کنار هم قرار گرفتن تمامی سلایق و تعاون ایشان برای بسط خیر و نیکی در جامعه است.

وی با تاکید بر اهمیت ارائه آموزش های تخصصی امدادی به طلاب گفت: حضور طلاب علاوه‌بر امدادرسانی در مواقع بحران و سوانح در بحث رعایت مسایل شرعی آداب کفن و دفن و انجام مشاوره‌های مذهبی و حمایت های روانی پس از بحران به مردم آسیب دیده ، راهگشاست.

وی افزود : ۵۰۰ هزار نفر در تبریز در خانه‌های ناایمن سکونت دارند. علاوه بر نوع دوستی و بشردوستی و تلاش برای استقرار صلح، جلب رضایت خدا وجه تمایز جمعیت هلال‌احمر ایران با سایر جمعیت های جهانی است.

وی همچنین جمعیت هلال احمر را بسیج بین المللی خدمت و بازوی خیر و نیکی برای جامعه روحانیت عنوان کرد.

0
/
۱۴۰۲/۰۸/۳۰- ۱۱:۰۶
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه