امروز سه شنبه  ۱۴ آذر ۱۴۰۲

برگزاری کنفرانس آسیا اقیانوسیه با حضور نمایندگان هلال‌احمر

کنفرانس منطقه ای آسیا اقیانوسیه فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر صبح امروز با حضور معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه و مدیرکل اصول، قوانین و حقوق بشردوستانه هلال احمر کشورمان آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ این کنفرانس به میزبانی صلیب سرخ ویتنام در شهر هانوی پایتخت این کشور و با حضور روسا و نمایندگان جمعیت‌های ملی از ۴۴ کشور منطقه شروع به‌کار کرد.

این نشست هر ۴ سال یکبار با دستور کارهایی که از طرف فدراسیون  بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، تعیین می‌شود، برگزار می‌شود.

 این نشست با خوش آمد گویی رئیس صلیب سرخ ویتنام و معاون نخست وزیر آن کشور آغاز و سپس پیام تصویری فرانچسکو روکا رئیس فدراسیون بین المللی  صلیب سرخ و هلال‌احمر برای حاضرین پخش شد.

 تصویب دستور کار و آیین نامه داخلی با موضوعات درک بحران‌های پیش رو و آماده شدن برای بلایا، معرفی کمیته پیش نویس، گزارش های مربوط به فراخوان اقدام مانیل و گزارش ویژه در مورد وضعیت غزه را از جمله اقدامات انجام شده در این نشست است.

روکا در سخنرانی خود ضمن تشکر از صلیب سرخ و دولت ویتنام بابت میزبانی این کنفرانس،برگزاری این چنین گردهمایی‌هایی را به عنوان نماد بارز همبستگی معرفی کرد.

رئیس فدراسیون بین المللی  صلیب سرخ و هلال‌احمر ضمن اشاره به اینکه این کنفرانس در شرایط حساسی برگزار می‌شود، گفت: فلسطین  تنش های زیادی را دارد و نیازمند هم صدایی جمعیت های ملی و تعهد آنان به اصول و ارزش های بشردوستانه نهضت بین المللی صلیب سرخ  هستیم.

روکا در ادامه از جمعیت های ملی طرفین مخاصمه  درخواست کرد تا به ارائه خدمات بی طرفانه با در نظر گرفتن اصول بنیادین نهضت صلیب سرخ  بپردازند.

از دیگر نکاتی که روکا به آن اشاره کرد آمادگی برای مقابله با سوانح  با تمام توان با استفاده از دانش و تجربه، تقویت توان محلی، بسیج منابع و تخصیص بودجه برای پاسخگویی موثر به سوانح بود و از حمایت فدراسیون از جمعیت های ملی، برای مقابله با بحران‌ها با آموزش و در اختیار قراردادن تجربیات خود، برای تقویت آنها خبر داد.

گفتنی است؛ این نشست به مدت سه روز در هانوی ویتنام در حال برگزاری است. در حاشیه این نشست عالیشوندی معاون امور بین الملل و حقوق بشر دوستانه جمعیت هلال احمر با الحدید رئیس جمعیت هلال احمر اردن در خصوص نحوه ی امداد رسانی موثر و  ارسال محموله ی مشترک  برای مردم مظلوم غزه گفت وگو و رایزنی کردند.

0
/
۱۴۰۲/۰۸/۳۰- ۱۲:۰۲
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه