امروز سه شنبه  ۱۴ آذر ۱۴۰۲
ارائه طرح تیم‌های «باور» هلال‌احمر ایران به فدراسیون بین‌المللى صلیب سرخ و هلال‌احمر

مشاور ارشد ارتباطات فدراسیون: هلال‌احمر ایران در انجام کارهای بزرگ زبانزد است

فدراسیون بین‌المللی جمعیت هاى صلیب سرخ و هلال احمر، فعالیت باشگاه آموزش و رسانه هلال احمر ایران (باور) را به عنوان یک طرح برجسته به سایر جمعیت‌های ملی معرفی می‌کند و جمعیت هلال احمر ایران می‌تواند در راستای شکل گیری تیم‌های رسانه ای در سایر جمعیت‌های ملی نقش راهبر و الگو را ایفا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ در حاشیه نشست مدیران ارشد ارتباطات نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر که در شهر اَمان در کشور اردن برگزار می‌شود، طرح تشکیل و اهداف باشگاه رسانه اى «باور» به عنوان طرحی موفق در حوزه اطلاع رسانى و قابل ارائه به سایر جمعیت های ملی معرفی شد.

بنابراین گزارش، در نشستی با حضور توماس دلا لونگا مدیر رسانه و مشاور ارشد ارتباطات رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر، خانم مِى السایق رئیس بخش ارتباطات دفتر منطقه اى فدراسیون بین المللى در خاورمیانه و شمال آفریقا، اشکان موسوی، مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی و نوید کریم زاده مدیر کل تشریفات و ارتباطات بین المللى جمعیت هلال احمر جمهورى اسلامى ایران، طرح باشگاه آموزش و رسانه (باور)، به عنوان یک الگوى موفق در حوزه اطلاع رسانى به فدراسیون بین المللى جمعیت هاى صلیب سرخ و هلال احمر ارائه، و این طرح مورد تقدیر قرار گرفت و مقرر شد به سایر جمعیت هاى ملى نیز معرفى شود.

در این جلسه اشکان موسوی مدیر کل روابط عمومی هلال احمر با تشریح اقدامات انجام شده برای تشکیل تیم‌های رسانه‌ای باور در استان‌ها خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از 2 هزار داوطلب متخصص در حوزه  رسانه در سراسر کشور عضو تیم های اطلاع رسانی محلی جمعیت هلال احمر ایران هستند و ما دوره‌های آموزشی را برای توانمندسازی این افراد با توجه به نیازسنجی بصورت مستمر انجام می دهیم.

وى در این جلسه افزود: تسهیل مدیریت ارتباطات خطر در سطح محلی، آموزش تسهیلگران محلی به منظور افزایش ارتباطات با هدف پیشگیری و کاهش خطر در سوانح، آموزش خبرنگاران محلی در زمان حوادث و سوانح، ارتقای فعالیت های روابط عمومی و اطلاع رسانی با حضور به موقع و آگاهانه در عملیات های امدادی و بشردوستانه از اهداف تشکیل تیم هاى اطلاع رسانى باور است و این اهداف، الگویى موفق براى تمامى جمعیت ها خواهد بود.

نوید کریم‌زاده، مدیرکل تشریفات و ارتباطات بین‌المللی جمعیت هلال احمر ایران نیز در این جلسه گفت: راه‌اندازی باشگاه آموزش و رسانه و تشکیل تیم‌ باور، اقدام جدید و خلاقانه‌‌ جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در سطح فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر است که با تکیه بر اعضای جوان و داوطلب آموزش‌دیده در سراسر کشور سبب تحول در حوزه ارتباطات، شفاف‌سازی و کاهش زمان اطلاع‌رسانی اقدامات جمعیت در پاسخگویی به حوادث و سوانح می‌شود.

وی افزود: داوطلبان متخصص در امر رسانه در جوامع محلی، نزدیکترین افراد به محل حوادث و سوانح هستند و در کوتاهترین زمان؛ تصاویر، اخبار و رویدادها را با حفظ کرامت انسانی و رعایت اخلاق حرفه‌ای، رسانه ای ثبت و ارسال می‌کنند.

نوید کریم زاده اضافه کرد: معاونت امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه همواره نسبت به انعکاس طرح‌ها و اقدامات نوین جمعیت و تلاش‌های بی‌منت کارکنان، امدادگران و داوطلبان جمعیت در سطح بین‌الملل و مجامع بین‌المللی به ویژه در سطح نهضت بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر گام بر مى دار‌د.

توماس دلا لونگا، مدیر رسانه و مشاور ارشد ارتباطات رئیس فدراسیون بین‌المللی هم در این نشست با قدردانی از اقدامات برجسته جمعیت هلال احمر ایران در حوزه اطلاع رسانى گفت: هلال احمر ایران در ارائه طرح‌های بزرگ زبانزد است و  طرح شکل‌دهی نیروهای اطلاع‌رسانی محلی (باشگاه باور) برای اطلاع رسانی صحیح و به موقع در سوانح و بلایا، طراحی نو و تحسین برانگیز است.

مشاور رسانه ای رئیس فدراسیون، ضمن اعلام حمایت همه‌جانبه این فدراسیون برای معرفی، اجرا و توانمندسازی اعضای باور خاطر نشان کرد: فدراسیون بین‌المللی جمعیت هاى صلیب سرخ و هلال احمر این طرح را به عنوان یک طرح برجسته به سایر جمعیت‌های ملی معرفی خواهد کرد و جمعیت هلال احمر ایران می‌تواند در راستای شکل گیری تیم های رسانه ای در سایر جمعیت‌های ملی نقش راهبر و الگو را ایفا کند.

گفتنى است؛ در این جلسه خانم می السایق، رئیس بخش ارتباطات دفتر منطقه‌ای فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر در خاورمیانه و شمال آفریقا(MENA) بر کلیات طرح تیم‌های باور و اقدامات انجام شده آن جهت توسعه و ارتقا، تاکید کرد.

یادآور می‌شود باشگاه آموزش و رسانه(باور) با هدف شناسایی و تربیت نیروهای داوطلب رسانه ای در جوامع محلی برای اطلاع رسانی صحیح و اثربخش و ارتباط موثر با جوامع آسیب دیده تشکیل شده است و تاکنون بیش از ۲ هزار نفر عضو این باشگاه شده و آموزش‌های لازم را فرا گرفته اند.

0
/
۱۴۰۲/۰۳/۲۲- ۱۹:۴۹
/
دوشنبه 22 خرداد 1402 - 19:49
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه