امروز سه شنبه  ۱۴ آذر ۱۴۰۲
نماینده فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر:

طرح باور هلال‌احمر ایران الگوی بی‌نظیر برای جمعیت‌های ملی بویژه منطقه منا/ باشگاه «باور» شاخص «فعالیت داوطلبانه» مورد تاکید فدراسیون را داراست

مدیرکل روابط‌عمومی و ارتباطات مردمی‌ هلال‌احمر با اشاره به این که طرح باور هلال احمر ایران الگوی بی‌نظیر برای جمعیت های ملی بویژه منطقه منا است، گفت: باشگاه رسانه اى «باور» شاخص «فعالیت داوطلبانه» مورد تاکید فدراسیون را داراست

به گزارش باشگاه آموزش و رسانه ( باور)؛ امروز صبح (٣١ خردادماه)، با هماهنگى اداره کل تشریفات و ارتباطات بین‌المللی جمعیت هلال احمر، نشست جمعیت های ملی به صورت مجازى، با موضوع تبادل تجربیات جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر در زمینه ارائه طرح های جمعیت‌ها در خصوص پناهندگان مهاجران، آوارگان و همچنین طرح های خلاقانه جمعیت های ملی  امروز برگزار شد. 

اشکان موسوی مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی و نوید کریم زاده مدیرکل تشریفات و ارتباطات بین المللی جمعیت هلال‌احمر و جمعی از کارشناسان دو حوزه در این نشست حضور داشته و طرح باور  از سوی جمعیت هلال احمر ایران به عنوان طرحی خلاقانه و داوطلبانه ارائه شد. 
در این جلسه اشکان موسوی با اشاره به ارائه طرح تیم های باور جمعیت هلال احمر در نشست ارتباطات فدراسیون که هفته گذشته در اردن برگزار شده بود گزارشی از این طرح ارائه و خاطر نشان کرد : اعضای باور از جوامع محلی و عضو داوطلب هلال احمر هستند و وجه اشتراک همه آنها این است که تخصص رسانه ای دارند. 
اشکان موسوی در ارائه خود داشتن تخصص‌ رسانه‌ای و جنس کار داوطلبی، ایجاد شبکه تسهیلگران محلی به منظور افزایش ارتباطات، تسریع و تسهیل مدیریت ارتباطات خطر در سطح محلی را  3 ویژگی اصلی تیم های باور برشمرد و افزود: این افراد با هدف اصلی تشکیل تیم‌های ارتباطات محلی و تقویت اطلاع رسانی به موقع، صحیح و آگاهی بخش در حوادث و بحران‌ها، براساس فرهنگ و زیست جوامع محلی شناسایی و آموزش می‌بییند.

بنابراین گزارش براساس درختواره آموزشی، آموزش های این اعضا در 4 شاخص اصلی رسانه، ارتباطات، سازمان و امداد و نجات انجام می‌شود که در هر شاخه بیش از 30 سرفصل از جمله اطلاع رسانی آموزشی در جوامع محلی، تیم و تشکیلات، رسانه شناسی و درک آن، تولید محتوا  و اطلاع رسانی در فضای مجازی، خودامدادی، حمایت‌های روانی و اجتماعی، ارزیابی سوانح و... قرار گرفته است. 

به گفته مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر در حال حاضر باور 2 هزار عضو در سراسر کشور دارد و تاکنون بیش از 8 دوره آنلاین با محور تولید محتوا خبری در حوادث در زمینه‌های مختلف عکاسی، خبرنگاری و فیلمبرداری، شبکه‌های اجتماعی برای 800 نفر برگزار شده است. اولین دوره آموزشی ویژه برای تیم سازی نیز بصورت حضوری با حضور 150 عضو سال گذشته برگزار و اداره کل روابط عمومی‌برنامه ریزی جدی را ادامه این آموزش ها در سال جاری دارد. 

در ادامه این ارائه، نماینده فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر با قدردانی از ارائه این طرح خلاقانه، شگفتانه و داوطلبانه هلال احمر ایران در نشست اردن و اعلام علاقه مندی برخی از جمعیت های ملی برای بهره مندی از این طرح، بر ضرورت معرفی بیشتر و الگوبرداری سایر جمعیت های ملی سراسر جهان و بویژه منطقه منا از طرح مؤثر جمعیت هلال احمر ایران تاکید کرد.

بنابراین گزارش در این جلسه جمع آوری و ارائه اطلاعات و گزارشات صحیح اقدامات جمعیت ملی در زمان بحران با حفظ کرامت انسان‌ها، افزایش تعامل و مشارکت با جوامع آسیب دیده، حضور موثر تسهیل‌گران محلی رسانه ای از جمله ویژگی‌های طرح باور بود که از سوی فدراسیون  مورد تقدیر و تحسین قرار گرفت. 
به گفته نماینده فدراسیون، طرح باور شاخصه اصلی استفاده از ظرفیت داوطلبانه که همواره نهضت بین المللی بر آن تاکید می‌کند را داراست.

0
/
۱۴۰۲/۰۳/۳۱- ۱۹:۴۵
/
چهارشنبه 31 خرداد 1402 - 19:45
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه