امروز جمعه  ۳۱ شهريور ۱۴۰۲

بیماران دیالیزی و پیاده روی اربعین

بیماران دیالیزی اگر قصد انجام پیاده روی اربعین را دارند حتما این مطلب آموزشی را بخوانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ یکی از مهم ترین توصیه‌ها به زائران اربعین این است، افرادی که بیمار کلیوی هستند و نیاز به دیالیز دارند با توجه به حجم جمعیتی که در ایام اربعین به عراق مشرف می‌شوند و نیز امکانات محدود بیمارستان‌های کربلا و نجف در مورد دیالیز، امکان دیالیز برای این بیماران وجود نخواهد داشت و به همین دلیل دیالیزی‌ها به طور جدی با مشکل سلامتی روبرو می‌شوند تقاضا از آنها این است زمان زیارت را به زمان دیگری موکول کنند و در این ایام مشرف نشوند.

در سال‌های گذشته بیماران دیالیزی در پیاد‌ه‌روی اربعین به دلیل ناپرهیزی که در مصرف مواد غذایی انجام می دادند، دچار مشکلات عدیده‌ای از جمله تجمع آب در بدن، بالا رفتن فشار خون و ... می‌شدند و رساندن این بیماران به بیمارستان به دلیل ازدحامی‌که در مسیر وجود دارد با مشکل مواجه می‌شد.

از سوی دیگر به دلیل کمبود امکانات، بیمارستان‌های عراق حتی توان پاسخگویی به بیماران دیالیزی عراق را هم ندارند. بر همین اساس به دلیل کمبود امکانات بهتر است این گروه از بیماران به پیاده روی اربعین مشرف نشوند.

این بیماران باید قبل از تصمیم به سفر با پزشک خود مشورت و در صورت اجازه پزشک، آخرین آزمایش های مربوط به پیوند عضو خود را انجام دهند و در صورتی که وضعیت کلیه (با هر عضو پیوندی دیگر) آنها پایدار بود به مراسم پیاده روی بروند ولی حتماً داروهای پیوند خود را همراه داشته باشند.

چون در کشور عراق به شکلی که در ایران این داروها در دسترس است، داروها در دسترس نیست و احتمال یافتن این داروها نیز در عراق کم است. همچنین زائران باید شرایط نگهداری دارو را رعایت کنند و داروهای خود را حداقل دو برابر میزان مصرف همراه داشته باشند.

مشاهده ۳۳۱
/
۱۴۰۲/۰۶/۱۴- ۰۹:۲۴
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه