امروز چهارشنبه  ۱۵ آذر ۱۴۰۲

اهدای مدال «فلورانس نایتینگل» به مربی جمعیت هلال‌احمر

مربی جمعیت هلال‌احمر و مدرس دانشگاه پزشکی شهرکرد موفق به دریافت مدال فلورانس نایتینگل در چهل و هشتمین دوره اهدای این مدال شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، سید بهزاد نقوی چالشتری که به عنوان مربی هلال‌احمر، مدرس دانشگاه و مدیر بیمارستان‌های‌هاجر و آیت‌الله کاشانی در شهرکرد و بیمارستان‌های پوست رازی و امام(ره) در تهران به کمیته انتخاباتی مربوطه در ژنو معرفی شده بود؛ موفق به دریافت مدال فلورانس نایتینگل شد.
کمیسیون مدال فلورانس نایتینگل که اعضای آن متشکل از فدراسیون بین‌المللی، کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ و شورای بین‌المللی پرستاران است؛ طبق شرایط تعیین‌شده از جمله شجاعت، ایثار و آمادگی برای ارائه خدمت؛ فعالیت‌های عملی به نفع مجروحان، بیماران یا سایر آسیب‌دیدگان و اقدامات ابتکاری برای بهبود کیفیت درمان یا آموزش؛ سوابق کاندیداها را بررسی و افراد واجد شرایط را برای دریافت مدال معرفی می‌کند.
لازم به ذکر است  فلورانس نایتینگل پرستار و مددکار در 12 می 1820 در یک خانواده انگلیسی در فلورانس ایتالیا چشم به جهان گشود و زندگی خود را صرف خدمت‌رسانی به سربازان مجروح و تلاش برای بهبود خدمات درمانی و اصلاح آموزش پرستاران کرد. به همین منظور و  به پاس ایثار و زحمات بی‌دریغ این انسان بزرگ و با هدف خدمات بشردوستانه در نهمین کنفرانس بین‌المللی صلیب‌سرخ (1912) ، تصمیم گرفته شد بودجه‌ای برای اهداء این مدال بین‌المللی با نام مدال فلورانس نایتینگل اختصاص یافته و هر دو سال یک بار این مدال به پرستاران و مددکاران واجد شرایط اهداء شود.

0
/
۱۳۹۸/۱۲/۱۵- ۱۹:۱۹
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه